Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WYPOWIEDZI PO MECZU FOLPLAST TĘCZA KOŚCIAN – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS

W minioną sobotę Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 29:21 w Kościanie z tamtejszą Folplast Tęczę Kościan w meczu 24. kolejki grupy B I ligi. Poniżej wypowiedzi trenerów oraz naszego obrotowego Macieja Stańki.

MACIEJ STAŃKO (Siódemka Miedź Huras): -Kluczem do zwycięstwa była bardzo mocna gra w obronie. Gospodarze mieli z nią dużo problemów, co widać po wyniku. Rzucili nam tylko 21 bramek. Zdecydowanie wygraliśmy ten mecz defensywą. Na mecz w Kościanie nie musieliśmy szukać dodatkowej motywacji, bo każdy mecz traktujemy tak samo. Gramy zawsze do końca z każdym rywalem, bo mamy jeden cel – awans do Ligi Centralnej. Osobiście nie mogę się już doczekać meczu w Kątach Wrocławskich, który o wszystkim zadecyduje.

TOMASZ GÓRECZNY (trener Siódemki Miedź Huras): – Naszym celem jest awans do Ligi Centralnej. Zgubiliśmy już kilka punktów sami sobie tworząc sytuację, w której nie mamy już marginesu błędu. Dlatego mając w tyle głów czekający nas mecz w Kątach Wrocławskich przyjechaliśmy do Kościana w pełni skoncentrowani i zmobilizowani. O wygranej dziś zadecydowała bramka i mocna obrona, która jest generalnie naszą mocną stroną. Mimo nie najlepszego początku spotkania w naszym wykonaniu, to od ok. 20 min. kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie.

KAMIL HANUSZCZAK (trener Folplast Tęczy Kościan): – Byliśmy w grze dopóki wystarczyło nam sił. Potem zaczęliśmy popełniać proste, niewymuszone błędy, które Siódemka z zimną krwią wykorzystywała. Karciła nas kontrami. Szwankowała też nasza skuteczność. To główne przyczyny wyraźnej porażki. Ten mecz był dla nas dobrą lekcją od mocnego i doświadczonego przeciwnika, jakim jest Legnica. Cieszę się jednak, że tym razem udało się Siódemce zawiesić poprzeczkę znacznie wyżej niż w meczu z pierwszej rundy.

FOT. Ewa Gucińska