Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

OSTATNI DOMOWY MECZ W SEZONIE. ZAGRAMY Z WOLSZTYNIAKIEM WOLSZTYN

W sobotę 13 maja po raz ostatni w sezonie 2022/2023 zaprezentujemy się przed legnicką publicznością. W ramach 25. kolejki grupy B I ligi podejmiemy beniaminka rozgrywek Wolsztyniaka Wolsztyn. Mecz w hali OSiR przy ul. Lotniczej o godz. 18.30.

Wielkimi krokami zbliża się wielki mecz w Kątach Wrocławskich, gdzie na zakończenie ligowego sezonu zmierzymy się z liderem tabeli – tamtejszym GOKiS-em (20 maja, godz. 18.00). Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to tam rozstrzygnie się, kto zostanie mistrzem grupy B i awansuje do turnieju barażowego o awans do Ligi Centralnej. Tyle że wcześniej nasza drużyna ma jeszcze jedną robotę do wykonania. Polega ona na wygraniu meczu z Wolsztyniakiem Wolsztyn i uniknięciu kontuzji.

Siódemka Miedź Huras jest zdecydowanym faworytem konfrontacji z beniaminkiem I ligi. – Przygotowujemy się na bitwę w Kątach Wrocławskich, ale nie znaczy to wcale, że lekceważymy Wolsztyniaka. Do meczu przystąpimy na pełnej koncentracji, świadomi swojej siły, ale i z szacunkiem do rywala – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Przed tygodniem Siódemka Miedź Huras pewnie (29:21) zwyciężyła w Kościanie. FOT. Ewa Gucińska

Wolsztyniak w Legnicy zakończy sezon, bo mecz z ostatniej kolejki rozegrał awansem. We wtorek przegrał 26:28 w Kościanie z Folplast Tęczą. Beniaminek z Wielkopolski swój cel, jakim było otrzymanie się w I lidze, osiągnął. Przy Lotniczej podopieczni trenera Marcina Pietruszki zagrają więc bez jakiejkolwiek presji.

Nasz sobotni przeciwnik zajmuje w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Znacznie lepiej spisywał się w pierwszej części sezonu, kiedy to był nawet w stanie sprawić niespodziankę w postaci zwycięstwa w Poznaniu. Jednak w 2023 roku Wolsztyniak ma wyraźnie pod górkę – wygrał tylko trzy mecze (z AZS Zielona Góra, Olimpem Grodków i ŚKPR Świdnica – dwa ostatnie po rzutach karnych). Zanotował też wstydliwą wpadkę przegrywając po karnych w hali ligowego outsidera – SPR-u Gorzyce Wlk.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie, mecz w Wolsztynie zakończył się naszym wysokim zwycięstwem 32:20.

Zapraszamy do hali przy Lotniczej w sobotni wieczór. Pomóżmy naszej drużynie odnieść jedenaste w tym sezonie zwycięstwo w Legnicy!

25. KOLEJKA I LIGI (GRUPA B) | SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – WOLSZTYNIAK WOLSZTYN | SOBOTA 13 MAJA | GODZ. 18.30 | HALA OSiR PRZY UL. LOTNICZEJ 52

FOT. Aleksander Bala