Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

TURNIEJ 1/4 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW W ZAMOŚCIU – TERMINARZ

W dniach 19-21 maja rozegrane zostaną dwa turnieju ćwierćfinałowe Pucharu ZPRP Młodzików. Siódemka Huras Legnica o awans do FINAL FOUR walczyć będzie w Zamościu z miejscową Padwą, Orlen Wisłą Płock oraz Kusym Szczecin.

Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki po zdobyciu tytułu mistrza Dolnego Śląska, bez większych problemów przeszła dwie rozegrane w Legnicy rundy mistrzostw kraju, wygrywając wszystkie mecze. Najpierw w 1/16 finału Siódemka Huras odprawiła z kwitkiem MKS Grudziądz, SRS Przemyśl i Zagłębie Sosnowiec. Następnie w 1/8 finału pokonała AS Wesoła Warszawa, UKS Banino i Spartę Oborniki.

Tym razem naszą drużyną czeka daleka podróż, bo trafiła do grupy N, która rywalizować będzie w Zamościu. Rozpoczniemy piątkowym meczem z Kusym Szczecin. W sobotę zagramy z Orlen Wisłą Płock, a w niedzielę z gospodarzami – Padwą Zamość. Awans do turnieju FINAL FOUR uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Młodzicy Siódemki Huras świętują awans do najlepszej ósemki mistrzostw Polski

Jako że w mistrzostwach kraju pozostało już tylko osiem ekip, wiadomo, że łatwo nie będzie. W Zamościu za rywali będziemy mieć bardzo wymagające drużyny. Gospodarze, podobnie jak my, w rozgrywkach centralnych nie stracili jeszcze punktu. Padwa w 1/16 finału w Krakowie wygrała z tamtejszym Kusym, Szczypiorniakiem Olsztyn i Orłem Opole. W 1/8 finału była gospodarzem i poradziła sobie z Vive Kielce, ŚKPR Świdnica i Nielbą Wągrowiec.

Orlen Wisła Płock na koncie ma tylko jedną porażkę – w 1/8 finału z Kusym Kraków. Pod Wawelem „Nafciarze” ograli jednak MOSiR Kętrzyn i GKS Żukowo i awansowali z 2. miejsca. W 1/16 finału Wisła była gospodarzem- niegościnnym, bo wygrała z ŚKPR Świdnica, UKS 50 Białystok i Piotrkowianinem Piotrków.

Z jedną porażką do TOP 8 awansował również Kusy Szczecin. W 1/16 finału drużyna ta wygrała turniej w Pabianicach ogrywając AS Wesoła Warszawa, PMOS Chrzanów i Pabiks Pabianice. W 1/8 finału Kusy grał w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie uległ Gwardii Opole i wygrał z gospodarzami – KSZO oraz Zagłębiem Sosnowiec. Ostatecznie do ćwierćfinału dostał się z 2. miejsca w grupie.

Druga grupa (M) 1/4 finału rozegrana zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam wystąpią gospodarze – KSZO oraz Kusy Kraków, Sparta Oborniki i ŚKPR Świdnica.

TERMINARZ TURNIEJU W ZAMOŚCIU

PIĄTEK (19 maja)

Godz. 15.15: Siódemka Huras Legnica – Kusy Szczecin

Godz. 17.00: Padwa Zamość – Orlen Wisła Płock

SOBOTA (20 maja)

Godz. 10.00: Siódemka Huras Legnica – Orlen Wisła Płock

Godz. 12.00: Padwa Zamość – Kusy Szczecin

NIEDZIELA (21 maja)

Godz. 11.00: Kusy Szczecin – Orlen Wisła Płock

Godz. 13.00: Padwa Zamość – Siódemka Huras Legnica

WSZYSTKIE MECZE BĘDĄ TRANSMITOWANE NA FACEBOOKU PADWY ZAMOŚĆ → TUTAJ.