Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WIELKI MECZ W KĄTACH WROCŁAWSKICH – ZWYCIĘZCA WEŹMIE WSZYSTKO!

Dobiega końca pasjonujący wyścig między Siódemką Miedź Huras Legnica i GOKiS-em Kąty Wrocławskie. W sobotę drużyny, które zdominowały sezon w grupie B I ligi staną twarzą w twarz, by między sobą rozstrzygnąć kwestię pierwszego miejsca w końcowej tabeli i przepustki do turnieju barażowego o awans do Ligi Centralnej.

To będzie wielki finał pierwszoligowych rozgrywek! Mecz klasy Premium, absolutny hit, który elektryzuje kibiców handballa i to nie tylko w Kątach i Legnicy. Gospodarze spodziewają się pełnej hali. I apelują o wcześniejsze przybycie, bo biletów dla wszystkich chętnych może nie wystarczyć. Ogromne zainteresowanie sobotnim meczem jest zrozumiałe, wszak jego stawka jest ogromna. Zwycięzca weźmie wszystko – tytuł mistrzowski I ligi i awans do turnieju barażowego o Ligę Centralną w Płocku.

SYTUACJA W TABELI PRZED MECZEM

W lepszej sytuacji znajduje się GOKiS. Bo to drużyna z Kątów jest liderem z 69 punktami na koncie. Siódemka Miedź Huras z 66 punktami zajmuje w tabeli drugie miejsce. Jeśli zespół trenera Tomasza Górecznego wygra – zrówna się z GOKiS-em punktami. Co dalej? O pierwszym miejscu decydować będzie bilans bramek w bezpośrednich meczach. To należy przypomnieć, że w pierwszym, styczniowym meczu w Legnicy, GOKiS wygrał 27:26. To oznacza, że musimy w Kątach wygrać co najmniej różnicą dwóch bramek. Jeśli w sobotę zwyciężymy jedną bramką, ligę wygrają gospodarze, którzy dysponują lepszym bilansem bramkowym w całych rozgrywkach: GOKiS – plus 217, Siódemka – plus 204.

Michał Czarnecki

DO TRZECH RAZY SZTUKA

Przed sobotnim starciem zespół z Kątów ma jeszcze dwa dodatkowe bonusy. Przede wszystkim będzie grać we własnej hali, w której w tym sezonie jest niepokonany (12 meczów – 12 zwycięstw). GOKiS do meczu przestąpi też z przewagą psychologiczną. W obecnej kampanii potrafił pokonać Siódemkę Miedź Huras już dwukrotnie i to w Legnicy. W październiku 2022 r. w Pucharze Polski (26:25) i w styczniu br. w lidze (27:26). Swoją drogą, jednobramkowe różnice w tych spotkaniach dają pewność, że w kąteckiej hali emocji na pewno nie zabraknie!

LIGA DWÓCH PRĘDKOŚCI

Sezon w grupie B I ligi został absolutnie zdominowany przez GOKiS i Siódemkę Miedź Huras. Od samego początku te dwie ekipy nadawały ton rywalizacji o tytuł mistrzowski, szybko uciekając w tabeli reszcie stawki, w międzyczasie zmieniając się w fotelu lidera. GOKiS na dobre rozsiadł się w nim pod koniec listopada ub. roku po naszej wpadce w Świdnicy. Pościg za „kątecką lokomotywą” trwa więc już pół roku!

Wracając do potknięć ligowych tuzów – my mieliśmy ich trzy. Poza wspomnianymi porażkami z ŚKPR-em i GOKiS-em ulegliśmy jeszcze przy Lotniczej Zewowi Świebodzin. Z kolei zespół z Kątów poległ w Obornikach Śląskich i sensacyjnie w Legnicy z Dziewiątką. Tyle że wydarzenia te miały miejsce dosyć dawno. Siódemka ma za sobą już osiem kolejnych zwycięstw, a GOKiS dziewięć.

DUŻO JAKOŚCI NA PARKIECIE

Sobotni mecz będzie pojedynkiem czołowych snajperów ligi. Patryk Rogaczewski na koncie ma 178 bramek, natomiast Michał Czarnecki 171. Skrzydłowy GOKiS-u w klasyfikacji strzelców jest obecnie trzeci, nasz skrzydłowy czwarty. Skrzydła będą zresztą newralgicznym miejscem bitwy, bo po drugiej stronie boiska miejscowi będą mieć Michała Wysockiego (108 bramek), a my drugiego snajpera w zespole – Kacpra Łukawskiego (77 bramek).

Patryk Gregułowski

W drugiej linii dojdzie do konfrontacji bombardierów: Dawida Króla i Bartosza Andrzejewskiego z jednej strony i Patryka Gregułowskiego, Michała Przybylaka oraz Szymona Packa z drugiej. Walki wręcz nie zabraknie na pewno na kole, gdzie Maciej Stańko i Dominik Nowosielski będą zmagać się m.in. z do niedawna jeszcze graczem Siódemki Miedź Huras – Michałem Kowalikiem.

Nie wykluczone jednak, że losy meczu rozstrzygnie dyspozycja bramkarzy. Niekwestionowaną gwiazdą kąteckiej drużyny jest doświadczony, 38-letni Tomasz Wasilewicz. My z kolei liczyć będziemy na duet, którego zazdrości nam cała liga – Łukasza Mazura i Adriana Stachurskiego.

Liczyć będziemy też na naszych kibiców, którzy licznie wybierają się do Kątów, by wspierać drużynę. Dziękujemy, że będziecie z nami! Bądźcie w sobotę ósmym zawodnikiem Siódemki!

Łukasz Mazur

PŁOCK CZEKA NA OSTATNIEGO MISTRZA

Wieści z Kątów nasłuchiwać będą uważnie w Kościerzynie, Ciechanowie i Chrzanowie. W pozostałych trzech grupach I ligi mistrzowie są bowiem już znani. Udział w turnieju barażowym o awans do Ligi Centralnej zapewniły sobie: Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna (grupa A), Jurand Ciechanów (grupa C) i Unimetal Recycling MTS Chrzanów (grupa D). Rozegrany zostanie on w dniach 26-28 maja w Płocku. Promocję na zaplecze PGNiG Superligi uzyskają dwie najlepsze drużyny.

26. KOLEJKA GRUPY B I LIGI | GOKiS KĄTY WROCŁAWSKIE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 20 MAJA | GODZ. 18.00 | HALA PRZY UL. BRZOZOWEJ W KĄTACH WROCŁAWSKICH.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)