Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

KAROL SIWAK ZOSTAJE NA DŁUŻEJ W SIÓDEMCE MIEDŹ HURAS LEGNICA

Karol Siwak nadal będzie występował w Siódemce Miedź Huras Legnica. 25-letni skrzydłowy związał się z naszym klubem nową umową.

Karol Siwak jest wychowankiem naszego klubu. W latach 2015-2020 występował w PGNiG Superlidze – w Gwardii Opole rozegrał w 110 meczów, w których rzucił 279 bramek. Do Siódemki Miedź Huras wrócił w 2020 r.

W sezonie 2020/21 zdobył 65 bramek, mając tym samym duży wkład w awans do Ligi Centralnej. W kolejnej kampanii niestety nabawił się poważnej kontuzji przez którą zagrał tylko w 11 spotkaniach rzucając w nich 35 bramek. Problemy zdrowotne naszego skrzydłowego niestety trapią również i w obecnych rozgrywkach. Karol Siwak pojawił się na pierwszoligowych parkietach zaledwie 9 razy, a na listę strzelców wpisał się 11 razy.

Zarząd klubu doszedł z zawodnikiem do porozumienia ws. przedłużenia wygasającego z końcem obecnego sezonu kontraktu. Na mocy nowej umowy Karol Siwak zostaje w Siódemce Miedź Huras.

– Wierzymy, że Karol Siwak ostatecznie upora się z problemami zdrowotnymi i w przyszłym sezonie dołoży do naszej drużyny wiele jakości. Wiemy bowiem dokładnie, że stać go na wiele – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka Legnica.

Przypomnijmy, że wcześniej umowy z naszym klubem przedłużyli: Michał Czarnecki, Szymon Pacek, Hubert Kuliński, Maciej Stańko i Dominik Nowosielski.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)