MŁODZICY SIÓDEMKI HURAS LEGNICA BLIŻEJ FINAL FOUR MISTRZOSTW POLSKI!

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:25 z Kusym Szczecin na otwarcie turnieju 1/4 finału mistrzostw Polski, który rozgrywany jest w Zamościu. W drugim piątkowym meczu miejscowa Padwa uległa 25:26 Orlen Wiśle Płock.

Zespół trenera Zygmunta Woźniczki mecz z Kusym rozpoczął bardzo nerwowo. Szwankowała nieco skuteczność, obrona nie stanowiła monolitu, a „zaskoczyć” nie mogli bramkarze. Mimo to, od początku był na prowadzeniu. Po kwadransie wygrywaliśmy 9:7, ale już minutę później szczecinianie zdołali doprowadzić do remisu (9:9). Tyle że był to ostatni kompromisowy rezultat w tym spotkaniu. Z minuty na minutę Siódemka zaczęła wskakiwać na wyższe obroty i jeszcze przed przerwą uciekła Kusemu na cztery trafienia (16:12).

W drugiej połowie podopieczni Zygmunta Woźniczki poprawili grę w każdym aspekcie, dosyć szybko zbudowali bezpieczną przewagę (24:17 w 35 min.) i przejęli pełną kontrolę nad meczem. Nasza drużyna nie rozgrywała może jakiegoś wielkiego spotkania, ale jej zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwilę. W 45 min. mieliśmy wynik 28:22 i mogliśmy już myśleć o tym, co nas czeka w sobotę. W końcówce Kusy skorzystał z rozluźnienia w naszych szeregach i dokonał lekkiej kosmetyki rezultatu. Ostatecznie Siódemka Huras zasłużenie wygrała 29:25.

W sobotę naszym przeciwnikiem będzie Orlen Wisła Płock, która dziś wygrała z gospodarzami turnieju, Padwą Zamość 26:25. Początek meczu o godz. 10.00. Transmisja na facebookowym profilu organizatora → TUTAJ.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – KUSY SZCZECIN 29:25 (16:12)

SIÓDEMKA: Zemła, Kucharski, Taiwo – Kiedrzyński 7, Mieleszczenko 5, Skiba 9, Wita 1, Młyńczak 1, B. Bielewicz 2, Wilczyński 3, Kruszelnicki 1. Karne: 0/0. Kary: 10 min.

KUSY: Parol – Woźniak, Machut 6, Berliński 2, Paś 7, Kwiatkowski, Michniewicz 3, Jasiński 2, Krupa, Gracka 5, Wodnicki. Karne: 2/2. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:2 (5), 6:4 (10), 9:7 (15), 12:9 (20), 16:12 (25), 19:16 (30), 24:17 (35), 24:19 (40), 28:22 (45), 29:25 (60).

PADWA ZAMOŚĆ – ORLEN WISŁA PŁOCK 25:26 (14:15)