Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA MISTRZEM I LIGI! ZAGRAMY W BARAŻACH

Taaaaaak jest!!! Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 23:20 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie i rozgrywki grupy B I ligi zakończyła na 1. miejscu w tabeli. W przyszłym tygodniu wystąpimy w turnieju barażowym o awans do Ligi Centralnej.

Gladiatorzy, Herosi, Wojownicy – takie określenia przychodzą na myśl oceniając postawę naszej drużyny w meczu decydującym o mistrzostwie grupy B I ligi w Kątach Wrocławskich. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego zostawili tam na parkiecie mnóstwo zdrowia i serducha. Ale wygrali nie tylko charakterem. W sobotni wieczór pokazali też klasę sportową. Bez dwóch zdań – byli od gospodarzy zwyczajnie lepsi!

– Moi zawodnicy dziś byli wojownikami. Wygrali ten mecz wielkim sercem, wolą walki. Jestem z nich dumny, bo widziałem w nich siebie z czasów, gdy sam reprezentowałem barwy Miedzi – mówił po meczu nasz szkoleniowiec.

W wypełnionej po brzegi kąteckiej hali nasza drużyna – wspierana przez blisko 100-osobową grupę legnickich kibiców – zaprezentowała się fantastycznie. Przede wszystkim świetnie grała w obronie, co okazało się kluczem do zwycięstwa. W bramce szalał Łukasz Mazur, zawodnicy z pola rzucali się wręcz pod nogi rywali, ambicja aż kipiała, a ciała bolały (Wiktor Pacuła mecz zakończył z niepełnym uzębieniem!). Z kolei ciężar rzucania bramek wziął na siebie Patryk Gregułowski, który trafił aż 9 razy, dodajmy – wiele razy w kluczowych momentach.

Nagrodę dla MVP w naszym zespole otrzymał Dominik Nowosielski, który rozegrał kapitalne spotkanie. Sam jednak po otrzymaniu tego wyróżnienia miał mieszane uczucia. – Ta statuetka należy się całej drużynie. Daliśmy z siebie dziś wszystko! Byliśmy jednym, wielkim teamem – powiedział nasz obrotowy.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Po 6 min. wygrywali 2:0. Potem byliśmy świadkami wymiany ciosów. W 17 min. GOKiS wygrywał 6:5, ale wtedy Siódemka rozpoczęła koncert gry w defensywie. Już do końca pierwszej połowy nie straciła bramki, sama rzucając aż osiem! W efekcie na przerwę schodziliśmy z siedmioma bramkami na plusie.

W drugiej połowie nie było lekko, ale staraliśmy się mieć mecz pod kontrolą. Miejscowi nieco narobili nam strachu w 58 min. gdy zbliżyli się na odległość trzech bramek (21:18). Nasze skołatane serca szybko jednak uspokoili – Patryk Gregułowski i Michał Przybylak. Ostatecznie wygraliśmy 23:20 i zostaliśmy mistrzami grupy B I ligi.

Co dalej? W dniach 26-28 maja zagramy w Turnieju Mistrzów I ligi w Płocku. W barażach o awans do Ligi Centralnej zmierzymy się z Jurandem Ciechanów, Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna i Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Promocję uzyskają dwie najlepsze drużyny.

GOKiS KĄTY WROCŁAWSKIE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 20:23 (6:13)

GOKiS: Wasilewicz, Ostrowski – Wiciak, Gołda 2, Batura 2, Kalinowicz 1, Król 4, Wysocki 3, Serafin, Kowalik, B. Andrzejewski, Rogaczewski 6, Ostrówka 2. Karne: 4/2. Kary: 12 min.

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski – Pacek 3, Przybylak 2, Czarnecki 3, Kuliński 1, Nowosielski 3, Kruszelnicki 1, Stańko, Gregułowski 9, Pacuła 1. Karne: 4/1. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:0 (5), 2:4 (10), 4:5 (15), 6:7 (20), 6:9 (25), 6:13 (30), 9:15 (35), 12:18 (40), 12:18 (45), 14:19 (50), 17:21 (55), 20:23 (60).

MVP Dominik Nowosielski
Kapitan drużyny Łukasz Mazur z pucharem za zwycięstwo w I lidze