Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MAMY TO! MŁODZICY SIÓDEMKI HURAS W FINAL FOUR MISTRZOSTW POLSKI !!!

Siódemka Huras Legnica wystąpi w turnieju FINAL FOUR Pucharu ZPRP Młodzików! Nasza drużyna na zakończenie turnieju ćwierćfinałowego wygrała 27:26 z gospodarzami – Padwą Zamość i awansowała do finału z pierwszego miejsca w grupie. O medale zagra również Orlen Wisła Płock.

Drużyna trenera Zygmunta Woźniczka co prawda wygrała ćwierćfinałową grupę, ale w Zamościu o awans do Final Four musiała stoczyć zaciętą walkę. – Na pewno nie zaprezentowaliśmy w tym turnieju 100 proc. możliwości. Mieliśmy sporo problemów, nie wszystko funkcjonowało tak, jakbym sobie tego życzył. Najważniejsze jednak, ze udało nam się awansować, mimo że mieliśmy w Zamościu trochę pod górkę. Wielkie brawa dla moich chłopców, bo wielką sztuką jest wygrać tak trudną grupę gdy nie wszystko się dobrze układa – mówi trener Zygmunt Woźniczka.

W miarę spokojnie mieliśmy tylko w piątek, kiedy to wygraliśmy 29:25 z Kusym Szczecin. W sobotę o wygranej z Orlen Wisłą Płock (25:25) zadecydowały dopiero rzuty karne, a na zakończenie turnieju w niedzielę stoczyliśmy zacięty bój z Padwą Zamość. W meczu tym prowadzenie zmieniało się kilka razy, często mieliśmy remis. Gospodarze po raz ostatni na plusie byli w 32 min. (17:16). Od tego momentu nasz zespół zaczął mozolnie budować przewagę. Gdy na 3 min. przed końcem spotkania wygrywała 27:23, mogliśmy odetchnąć. Miejscowi zdołali jeszcze tylko dokonać kosmetyki wyniku, ale nerwów nie było, bo do awansu wystarczał nam remis.

Niekwestionowanym liderem naszej drużyny w Zamościu był Kamil Skiba, który Padwie rzucił aż 15 bramek, co stanowi ponad połowę dorobku całej drużyny. W całym turnieju skrzydłowy (grał też na rozegraniu) zdobył 32 bramki!

Do finału krajowego czempionatu awansowała również Orlen Wisła Płock, która w niedzielę pokonała Kusego Szczecin. Z grupy 1/4 finału rozgrywanej w Ostrowcu Świętokrzyskim awans wywalczyły Kusy Kraków i ŚKPR Świdnica. Turniej Final Four rozegrany zostanie w dniach 2-3 czerwca. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego gospodarzem.

Wiadomo za to już, jakie będą pary półfinałowe. My zagramy z ŚKPR Świdnica, natomiast Orlen Wisła Płock z Kusym Kraków. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się w meczu o złoto, przegrani powalczą o brąz.

PADWA ZAMOŚĆ – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 26:27 (11:11)

SIÓDEMKA: Zemła, Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński, Mieleszczenko 6, Skiba 15, Wita, Młyńczak 1, B.Bielewicz, Wilczyński 2, Kruszelnicki 3. Karne: 7/6. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:3 (5), 5:4 (10), 7:7 (15), 8:11 (20), 11:11 (25), 15:14 (30), 17:18 (35), 20:21 (40), 23:25 (45), 26:27 (50).

ORLEN WISŁA PŁOCK – KUSY SZCZECIN 35:28 (20:15)

TABELA

1. Siódemka Huras Legnica 3 7 81:76

2. Orlen Wisła Płock 3 7 86:78

3. Padwa Zamość 3 3 78:72

4. Kusy Szczecin 3 0 72:91