Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SPARINGI W WĄGROWCU – WYGRANA ZE STALĄ, PRZEGRANA Z NIELBĄ

Za nami kolejne dwa mecze kontrolne. W Wągrowcu wygraliśmy 24:20 ze Stalą Gorzów oraz przegraliśmy 19:26 z Nielbą Wągrowiec. Sobotnie mecze zostały rozegrane w ramach Turnieju o Puchar Pałuckiego Banku Spółdzielczego.

Podopieczni trenera Tomasza Górecznego pokazali się z dobrej strony w spotkaniu ze Stalą Gorzów. Z czołową drużyną Ligi Centralnej wygraliśmy 24:20, prezentując się bardzo solidnie w obronie i skutecznie w ataku. Nieźle funkcjonowała też kontra. W drugim meczu z Nielbą Wągrowiec z naszej drużyny zeszło już powietrze (drugie spotkanie pod rząd w hali w której panowała tropikalna temperatura) i w efekcie musiała uznać wyższość lepiej dysponowanych fizycznie gospodarzy.

Na otwarcie sobotnich gier w Wągrowcu Nielba uległa Stali 20:26. Jako że wszystkie drużyny zakończyły towarzyski turniej z jednym zwycięstwem i trzema punktami na koncie, o końcowej klasyfikacji decydował bilans bramek. Finalnie pierwsze miejsce zajęła Stal, drugie Nielba, a trzecie nasza drużyna. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Marcin Teterycz, który lada dzień zostanie nowym zawodnikiem Siódemki Miedź Huras.

Marcin Teterycz ze statuetką dla najlepszego bramkarza turnieju

Dodajmy, że w Wągrowcu, podobnie jak w środowym sparingu z Zewem Świebodzin w naszej bramce brakowało Łukasza Mazura i Adriana Stachurskiego. Nie zagrał również Patryk Gregułowski. Nasz rozgrywający nabawił się urazu i w sobotę został w Legnicy.

Wyjazd do Wągrowca był bardzo pożyteczny, a starcia z rywalami z Ligi Centralnej z pewnością zaprocentują w sezonie ligowym, który rozpocznie się za trzy tygodnie. W przyszłą sobotę (26 sierpnia) czeka nas V Memoriał Zdzisława Woźniaka w Legnicy. Więcej informacji o tym turnieju po weekendzie.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – STAL GORZÓW 24:20 (12:8)

SIÓDEMKA: Teterycz, Socha – Czarnecki 4, Pacuła, Kużdeba 3, Łukawski 3, Pacek 2, Przybylak 4, Wojtala 4, Kuliński 2, Kruszelnicki, Stańko 2, Nowosielski, Klimaszewski 1.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – NIELBA WĄGROWIEC 19:26 (10:14)

SIÓDEMKA: Teterycz, Socha – Czarnecki 4, Pacuła, Kużdeba 2, Łukawski 1, Pacek 1, Przybylak 6, Wojtala, Kuliński 1, Kruszelnicki, Stańko 1, Nowosielski 2, Klimaszewski, Dec 1.