Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JUNIORZY MŁODSI SIÓDEMKI HURAS NA 4. MIEJSCU W TURNIEJU KIA CUP PŁOCK

W miniony weekend juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica rywalizowali w turnieju KIA CUP PŁOCK. Dla podopiecznych trenera Adama Skrabani był to bardzo ważny sprawdzian przed drugą częścią ligowego sezonu i walką w mistrzostwach Polski.

– Turniej miał bardzo mocną obsadę. Wystąpiło w nim przecież trzech medalistów mistrzostw kraju sprzed dwóch lat i bardzo silne drużyny z Czech. Był to więc dla nas wartościowy sprawdzian, który mam nadzieję, że zaprocentuje w najważniejszych meczach sezonu – mówi trener juniorów młodszych Siódemki Huras Legnica, Adam Skrabania.

Siódemka Huras w swojej grupie eliminacyjnej wygrała 21:20 z SMS Kielce oraz 26:25 z Orlen Wisłą II Płock. Przegrała natomiast z Handball Brno 14:15 i do półfinału awansowała z 2. miejsca.

W meczu o wejście do finału nasza drużyna zmierzyła się z innym czeskim zespołem, Sokolem Nove Veseli, któremu uległa 18:22. Spotkanie, którego stawką było 3.miejsce w końcowej klasyfikacji z Orlenem Wisłą Płock zakończyło się przegraną 12:18. W turnieju triumfował SMS Kielce pokonując w finale Sokol Nove Veseli 17:16.

W Płocku kolejne doświadczenia zbierali też nasi młodzicy. Zmagania w trzydniowym turnieju w swojej kategorii wiekowej (U-14) zakończyli na 9. miejscu.