Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

HUBERT KULIŃSKI ODCHODZI Z SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS LEGNICA

Hubert Kuliński nie będzie już grał w naszych barwach. Wygasająca z końcem sezonu umowa ze środkowym rozgrywającym nie zostanie przedłużona. 27-latek w naszym zespole występował przez trzy lata.

Hubert Kuliński jest wychowaniem Chrobrego Głogów, z którego jeszcze w wieku juniorskim przeszedł do Zagłębia Lubin. W rezerwach superligowca debiutował w seniorskich rozgrywkach na parkietach II ligi. Z Lubina trafił do AZS Zielona Góra, w którym grał przez trzy sezony z roczną przerwą na występy w Realu Astromal Leszno.

Do naszego zespołu trafił przed trzema laty. W sezonie 2021/22 wystąpił w 26 meczach Ligi Centralnej i zdobył 55 bramek. W kolejnej kampanii w I lidze rozegrał 27 spotkań, a na listę strzelców wpisał się 56 razy. W obecnych rozgrywkach Ligi Centralnej zaliczył 18 występów i 22 bramki. Łączny ligowy bilans Huberta Kulińskiego w Siódemce Miedź Huras to 71 meczów i 133 bramki.

Od nowego sezonu Hubert Kuliński będzie występować w pierwszoligowym Realu Astromal Leszno. Ostatni mecz w barwach Siódemki Miedź Huras, podobnie jak Filip Kruszelnicki (odchodzi po sezonie do Pogoni Szczecin) i Michał Czarnecki (MMTS Kwidzyn), rozegra w sobotę (11 maja) przeciwko Śląskowi Wrocław. Cała trójka zostanie wtedy oficjalnie pożegnana przez władze klubu i kibiców.

Wkrótce nasz klub ogłosi informacje dot. transferów przychodzących. Przypomnijmy, że już wcześniej na nowy sezon zakontraktowany został skrzydłowy Dawid Pęczar (obecnie ŚKPR Świdnica).

Hubert, dziękujemy za trzy lata gry dla naszego klubu i życzymy powodzenia w nowym klubie!