Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

DERBY DLA ŚLĄSKA WROCŁAW. KOŃCZYMY SEZON NA SZÓSTYM MIEJSCU

Po emocjonującym, zaciętym meczu Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała przy Lotniczej 26:29 ze Śląskiem Wrocław w zaległym mecz 27. kolejki Ligi Centralnej. Za tydzień jeszcze ostatnia seria spotkań, ale nasza drużyna już rozgrywki zakończyła. Bez względu na wyniki wiadomo, że na 6. miejscu.

Śląsk Wrocław mistrzostwo Ligi Centralnej i awans do Orlen Superligi zapewnił sobie już przed dwoma tygodniami. Meczu w Legnicy nie potraktował jednak ulgowo, co zrozumiałe, wszak mowa o derbach regionu. Najlepszej drużynie ligi Siódemka Miedź Huras mocno się postawiła, ale kilka błędów w końcowych minutach sprawiło, że trzy punkty pojechały do Wrocławia.

ZADECYDOWAŁY DETALE

Derby nie zawiodły licznej publiczności. Przez 60 minut na parkiecie toczyła się walka, a momentami wręcz mocno iskrzyło. Od początku na prowadzeniu był Śląsk, tyle że co uciekł na 2-3 bramki, to Siódemka Miedź Huras doskakiwała na remis. I taki właśnie scenariusz obowiązywał przez cały mecz. Jeszcze kilka minut przed końcową syreną był remis. Ostatnie minuty lepiej jednak rozegrali goście i to oni dopisali na swoje konto trzy punkty.

A my? No cóż, każda seria, nawet ta najdłuższa, kiedyś się kończy. Po sześciu kolejnych zwycięstwach zaznaliśmy smaku porażki. Ujmy jednak ona nam nie przynosi, bo z najlepszą drużyną ligi stoczyliśmy wyrównany pojedynek o którego losach zadecydowały detale.

W TABELI WSZYSTKO JUŻ JASNE

Za tydzień ostatnia kolejka Ligi Centralnej. Wszystkie rozstrzygnięcia już jednak zapadły. Do Orlen Superligi awansował Śląsk Wrocław, a w barażach zagra druga Padwa Zamość. Do I ligi spadły MKS Wieluń i Zagłębie Sosnowiec. Po dzisiejszych zaległych meczach wiadomo też już, że 13. miejsce w tabeli zajmie Anilana Łódź, która zagra w barażach z wicemistrzem Turnieju Mistrzów I ligi. My kończymy sezon na 6. miejscu z bilansem 15 zwycięstw i 13 porażek. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz możemy stwierdzić, że była to dla nas bardzo udana kampania!

LAST DANCE MICHAŁA, FILIPA I HUBERTA

Mecz ze Śląskiem był ostatnim w naszych barwach dla Michała Czarneckiego, Filipa Kruszelnickiego i Huberta Kulińskiego. Cała trójka została pożegnana przez publiczność, a od władz klubu otrzymała pamiątkowe statuetki. Przypomnijmy – Czarnecki od nowego sezonu będzie występował w MMTS Kwidzyn, Kruszelnicki w Pogoni Szczecin, a Kuliński w Realu Astromal Leszno. O kolejnych transferach, już przychodzących, będziemy Was informować na bieżąco.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – ŚLĄSK WROCŁAW 26:29 (14:17)

SIÓDEMKA: Teterycz, Mazur – Pacek 4, Przybylak, Czarnecki 3, Kuliński, Nowosielski 1, Kruszelnicki 4, Klimaszewski 1,Kużdeba 1, Wojtala 5 (4), Skawiński, Stańko 4, Łukawski 1, Gregułowski 2, Pacuła. Karne: 6/4. Kary: 10 min.

ŚLĄSK: Dudek, Dytko – Kornecki 7, Przybylski, Mucha 2, Majewski 7 (3), Dudkowski 1, Famulski, Cegłowski 4 (3), Bojarczuk, Kołodziejczyk 1, Ramiączek 1, Salacz 2, Tórz 2, Cepielik 2. Karne: 6/6. Kary: 12 min.

SĘDZIOWALI: Kowalik, Marciniak (Poznań).

FOT. Dawid Sołtys (e-legnickie.pl)