Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

KAROL PUT ZAWODNIKIEM SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS. WITAMY W LEGNICY!

25-letni środkowy rozgrywający Karol Put związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem, ważnym do czerwca 2026 r. W tym sezonie jest jednym z liderów Unimetal Recycling MTS Chrzanów, który właśnie triumfował w grupie D I ligi i szykuje się do turnieju barażowego o awans do Ligi Centralnej.

– Karola obserwowaliśmy od dłuższego czasu i był naszym transferowym priorytetem w kontekście odejścia z drużyny Filipa Kruszelnickiego. To zawodnik, który pasuje do wizji gry trenera Tomasza Górecznego. Cieszymy się, że szybko doszliśmy do porozumienia, bo miał propozycje jeszcze z kilku innych klubów – mówi Adam Kochman, prezes Siódemka Miedź Huras Legnica sp. z o.o.

Dlaczego Karol Put zdecydował się związać dwuletnią umową z Siódemką Miedź Huras?

– Przede wszystkim uznałem, że już czas zrobić krok do przodu i zagrać w Lidze Centralnej. Bardzo ważne dla mnie jest to, że Siódemka to drużyna młoda, preferująca szybki, dynamiczny handball. A ja w takiej grze czuję się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że szybko zaadoptuje się w Legnicy. Tym bardziej, że kilku chłopaków znam jeszcze z czasów rywalizacji w rozgrywkach juniorskich – mówi nowy rozgrywający Siódemki Miedź Huras Legnica.

Karol Put (181 cm/85 kg) to typowy środkowy rozgrywający lubiący grać pod zespół. W obecnym sezonie w barwach MTS Chrzanów zaliczył bez mała 120 asyst (do nich dorzucił 55 bramek). Jego zespół, mimo poważnych problemów finansowych, triumfował w grupie D I ligi i podobnie, jak przed rokiem wystąpi w turnieju barażowym o awans do Ligi Centralnej.

Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem UKS Krakowiak Kraków, w którym debiutował na seniorskich parkietach w II lidze (2016/17). Potem trafił na trzy lata do MTS Chrzanów (2017-2020), a następnie przez dwa sezony (2020/21 i 2021/22) był zawodnikiem Viretu Zawiercie. Ze względu na poważną kontuzję stracił kampanię 2022/23. Do gry wrócił w obecnym sezonie, który jest dla niego bardzo udany. Na tyle, że stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym.

Karol Put jest drugim zawodnikiem pozyskanym przez Siódemkę Miedź Huras przed nowym sezonem. Przypomnijmy, że wcześniej zakontraktowany został leworęczny skrzydłowy Dawid Pęczar (ŚKPR Świdnica).

Karol, witamy na pokładzie !!