Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

„DAWCA” – LITERACKI DEBIUT ZAWODNIKA SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS!

Nakładem wydawnictwa „Nie powiem” ukazała się powieść „Dawca” Michała Klimaszewskiego. Książka naszego obrotowego trafiła już do księgarń. Można też ją kupić w internecie.

W małym sennym mieście dochodzi do serii zaginięć i tajemniczych morderstw, których nikt nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć. Sprawca pozostaje nieuchwytny, a mieszkańcy nie wiedzą, że mimowolnie biorą udział w mrocznej grze szaleńca zwanego Dawcą. Na trop mężczyzny wpada młody funkcjonariusz policji. Kiedy ofiar przybywa i wszystko nabiera tempa, rozpoczyna się walka – nie tylko z psychopatą, ale też z własnymi słabościami i pokusami. Uważaj, czego pragniesz. Dążenie do szczęścia może okazać się zabójcze … – ta brzmi opis wydawcy książki autorstwa Michała Klimaszewskiego.

Powieść naszego zawodnika to blisko 500 stron w klimatach z pogranicza horroru i thrillera. Michał Klimaszewski nie ukrywa, że wpływ na jego twórczość mają tacy pisarze, jak Stephen King czy Ken Follett.

O swojej literackiej pasji Michał opowiadał nam już jesienią ub. roku. – Zawsze dużo czytałem. Czytanie i pisanie wypełnia mi lukę między zajęciami na uczelni, w drodze na treningi i mecze. To bardzo dobry trening umysłu, forma odpoczynku, resetu od codziennych obowiązków – mówił „Klimek”.

O literackich sukcesach naszego zawodnika pisaliśmy już w tekście pt. „Michał Klimaszewski – szczypiornista z literackim zacięciem”.

Michał zaczynał od pisania w internecie recenzji książek, potem zaczął publikować swoje opowiadania. Jedno z nich, „Ragnarok”, jeszcze w tym roku zostanie opublikowane w pierwszym tomie Antologii Nordyckiej, który przygotowuje wydawnictwo „Planeta Czytelnika”.

24-letni Michał Klimaszewski jest wychowankiem Górnika Złotoryja. Do naszego klubu trafił już w wieku juniorskim. W barwach Siódemki Miedź Huras wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Od 2019 r., z przerwą na wypożyczenia do Boru Oborniki Śl. i GOKiS-u Kąty Wr., występuje w pierwszym zespole Siódemki Miedź Huras. Piłkę ręczną i literaturę z powodzeniem łączy ze studiami na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Michał, jesteśmy z Ciebie dumni. Gratulacje!