Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ADRIAN STACHURSKI ZOSTAJE W BRAMCE SIÓDEMCE MIEDŹ HURAS

Adrian Stachurski nadal będzie strzegł naszej bramki! 28-letni zawodnik przedłużył z Siódemką Miedź Huras Legnica o kolejny sezon. Nowy kontrakt będzie obowiązywać do czerwca 2025.

Adrian Stachurski jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów. Do naszego klubu trafił w 2013 r. jeszcze jako junior młodszy. W 2015 r. był jednym z kluczowych zawodników drużyny, która wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorów – pierwszy w historii naszego klubu. Co ciekawe, bramkarski duet w tamtej batalii tworzył z Marcinem Teteryczem.

Dziś Adrian to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w naszym pierwszym zespole. W sezonie 2022/23 wraz z Łukaszem Mazurem walnie przyczynił się do awansu do Ligi Centralnej. W poprzedniej kampanii odpowiadał za naszą bramkę razem ze wspomnianymi już, Mazurem i Teteryczem. I w nowym sezonie to się nie zmieni. Trener Tomasz Góreczny będzie dysponował identycznym bramkarskim trio.

Dodajmy, że w minionym roku Adrian Stachurski rozpoczął w naszym klubie pracę w charakterze trenera bramkarzy drużyn młodzieżowych oraz zespołu U-12.