Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

OFICJALNIE: GRUNWALD POZNAŃ Z AWANSEM DO LIGI CENTRALNEJ!

Nareszcie znamy ostateczny skład Ligi Centralnej w sezonie 2024/2025. W stawce zabraknie spadkowicza z Orlen Superligi – Zepter KPR Legionowo. Jego miejsce zajmie Grunwald Poznań.

Grunwald Poznań w sezonie 2023/24 w imponującym stylu triumfował w grupie B I ligi, zdobywając komplet punktów. W Turnieju Mistrzów I ligi poznaniacy zajęli 2. miejsce ustępując jedynie Gwardii Koszalin, która uzyskała awans do Ligi Centralnej. Finalnie Grunwald również w niej zagra, korzystając na upadku piłki ręcznej w Tarnowie.

Tamtejsza Unia, pozbawiona finansowego wsparcia strategicznego sponsora – Grupy Azoty, wycofała się z rozgrywek Orlen Superligi. W tej sytuacji miejsce Unii w elicie otrzymał Zepter KPR Legionowo, a więc zespół, który sportowo spadł do Ligi Centralnej. Utrzymanie się w Orlen Superlidze ekipy z Mazowsza skutkowało tym, że w Lidze Centralnej zwolniło się miejsce. Zajmie je drugi beniaminek – Grunwald Poznań.

Skład Ligi Centralnej w sezonie 2024/25:  Padwa Zamość, Sandra Spa Pogoń Szczecin, KPR Autoinvest Żukowo, AZS AWF Biała Podlaska, Siódemka Miedź Huras Legnica, SMS ZPRP Kielce, Stal Mielec, Jurand Ciechanów, Budimex Stal Gorzów, Olimpia Medex Piekary Śląskie, Nielba Wągrowiec, Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź, Gwardia Koszalin (beniaminek), Grunwald Poznań (beniaminek).