DOLNY ŚLĄSK BEZ MEDALU NA OOM 2026. TAIWO WYRÓŻNIONY!
W czwartek 28 maja poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2026. Niestety w tym roku reprezentacja Dolnego Śląska nie stanęła na podium.
Złoty medal wywalczyła reprezentacja województwa łódzkiego, srebrny województwo pomorskie, a brąz przypadł województwu śląskiemu. Nasza kadra zakończyła turniej na piątym miejscu (na osiem drużyn).
W reprezentacji Dolnego Śląska zagrali zawodnicy MSPR Siódemka Fotowoltaika Zych Legnica: Denis Dworak, Theo Taiwo, Michał Makar, Maksymilian Godlewski oraz Maksymilian Zych.
Najlepszym zawodnikiem zespołu wybrano Theo Taiwo. Tytuł króla strzelców turniej przypadł Jakubowi Ibrahimowi ze Śląska Wrocław.
FOT. DZPR









