Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Paweł Piwko dyrektorem ds. marketingu i Ambasadorem Siódemki Miedź Huras!

Zarząd MSPR Siódemka powierzył stanowisko dyrektora do spraw marketingu Pawłowi Piwce. Nasz olimpijczyk będzie też pełnił obowiązki Ambasadora Klubu.

– Paweł Piwko jest wybitnym sportowcem, który zapisał się w historii nie tylko polskiego sportu, ale i legnickiego. Nie wyobrażałem sobie, by po zakończeniu kariery zawodniczej, nie został w klubie i nie działał na rzecz popularyzacji piłki ręcznej i Siódemki. Jestem przekonany, że w nowej roli sprawdzi się, jak nikt inny – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka Legnica.

Paweł Piwko karierę sportową zakończył w styczniu br. W drugiej części sezonu 2020/2021 pełnił obowiązki II trenera zespołu seniorów. Od nowego sezonu obejmie obowiązki dyrektora ds. marketingu oraz Ambasadora Klubu. Uchwałę w tej sprawie podjął zarząd MSPR Siódemka.

Paweł Piwko jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów. Po ukończeniu nauki w SMS Gdańsk występował w Śląsku Wrocław, Chrobrym Głogów (wicemistrzostwo Polski) oraz PGE Vive Kielce z którym wywalczył dwa tytuły mistrza Polski i dwa Puchary Polski. W reprezentacji Polski zagrał w 44 spotkaniach, zdobywając w nich 70 bramek. Nasz kraj reprezentował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. na których Polska wywalczyła 5. miejsce. Barw naszego klubu bronił przez ponad 10 lat – od 2010 r.

Paweł, gratulujemy i życzymy powodzenia w nowej roli!