Zwycięstwo na inaugurację turnieju 1/16 finału MP Juniorów Młodszych

Siódemka Huras Legnica wygrała 32:28 z Górnikiem II Zabrze na otwarciezmagań w turnieju grupy F 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który w piątek rozpoczął się w Opolu.

Zespół trenera Tomasza Górecznego wygrał z Górnikiem jak najbardziej zasłużenie, mając mecz pod kontrolą od pierwszego do ostatniego gwizdka. Co prawda można odczuwać malutki niedosyt w kwestii rozmiarów zwycięstwa, bo powinno być ono znacznie okazalsze, ale najważniejsze są jednak niezwykle cenne trzy punkty.

Siódemka rozpoczęła z przytupem. Po 11 min. wygrywała 7:2, po 20 min. 13:5, a na pięć minut przed przerwą 16:9. No i wtedy nasza drużyna „stanęła”, co zabrzanie skrzętni wykorzystali rzucając się do odrabiania strat. Kiepska końcówka pierwszej połowy spowodowała, że na drugą część meczu wychodziła tylko z trzema bramkami na plusie.

Po przerwie Górnik zbliżył się już nawet na dystans dwóch trafień (18:16, 19:17), ale podopieczni Tomasza Górecznego wzięli się na szczęście w garść i ponownie zaczęli budować bezpieczną przewagę. W 50 min. Siódemka prowadziła już 28:22, co zwiastowało pozbawioną nerwów końcówkę meczu. I taka też była, bo Górnika stać było już tylko na lifting wyniku. Ostatecznie Siódemka wygrała 32:28 wykonując tym samym pierwszy krok w kierunku awansu do 1/8 finału krajowego czempionatu.

W drugim piątkowym spotkaniu Gwardia Opole wygrała 35:20 z Wisłą Płock potwierdzając, że nie bez powodów uznawana jest za jednego z kandydatów do medalu. W sobotę Siódemka Huras zmierzy się z gospodarzami, natomiast Górnik z Wisłą. Zakończenie turnieju w opolskiej Stegu Arena w niedzielę. Tego dnia nasz zespół zagra z Wisłą.

Siódemka Huras Legnica – Górnik II Zabrze 32:28 (18:15)

Siódemka Huras: Tabisz, Zembrzycki – Mikulewicz 2, Huras, Łukawski 7 (2), Makar 1, Wojsa 4, A. Szporko, Zapert 3, Drążek 3, Niziołek 9, Dziedzic 2, Wołowiec 1. Karne: 2/2. Kary: 12 min.

Przebieg meczu: 4:2 (5), 6:2 (10), 9:4 (15), 13:6 (20), 16:9 (25), 18:15 (30), 20:17 (35), 21:19 (40), 24:20 (45), 28:22 (50), 31:24 (55), 32:28 (60).

Gwardia I Opole – Wisła Płock 35:20 (18:9)