Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Zmiany w kadrze Siódemki Miedź Huras. Odchodzi sześciu zawodników

Po spadku z Ligi Centralnej naszą drużynę czekają spore roszady personalne. Zespół opuści w sumie sześciu zawodników. Kogo w nowym sezonie nie zobaczymy już w barwach Siódemki Miedź Huras Legnica?

O odejściu Kacpra Bogudzińskiego, którego kontrakt wygasł z końcem sezonu 2021/22, już informowaliśmy. 23-letni rozgrywający, najlepszy nasz strzelec w minionym sezonie (123 bramki) na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Śląska Wrocław. Pisaliśmy również o zakończeniu kariery przez weterana ligowych parkietów, Adama Skrabanię. Na tym rozstań jednak nie koniec.

Marcin Jaśkowski

W Siódemce nie zobaczymy również czterech innych zawodników. 28-letni rozgrywający Marcin Jaśkowski podjął decyzję o przerwaniu kariery z powodów osobistych, w związku z tym nie doszło rozmów nt. przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu. „Jasiu” trafił do nas w połowie sezonu 2019/20 z Realu Astromal Leszno. Przez 2,5 roku był ważną postacią zespołu, zdobywając 121 bramek.

W Realu Astromal Leszno karierę będzie kontynuował Kacper Pawłowski. 26-letni obrotowy żegna się z naszą drużyną po wypełnieniu dwuletniego kontraktu. Minionych rozgrywek były gracz m.in. Chrobrego Głogów, Stali Mielec i Unii Tarnów, nie zaliczy do udanych ze względu na problemy zdrowotne.

Kacper Pawłowski

Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza Siódemkę jest Mateusz Wychowaniec. 22-letni skrzydłowy w naszym zespole występował przez trzy sezony, będąc jednym z czołowych snajperów (119 bramek). W zakończonych niedawno rozgrywkach Ligi Centralnej na listę strzelców wpisał się 65 razy. W nowym sezonie będzie zawodnikiem Stali Gorzów Wielkopolski do której trafi na zasadzie transferu gotówkowego.

Mateusz Wychowaniec

W Legnicy na sezon 2022/23 nie zostanie też Sebastian Włoskiewicz. 25-letni rozgrywający wraca do Chrobrego Głogów po półrocznym wypożyczeniu. Występy w Siódemce zamknął z dorobkiem 43 bramek.

Wkrótce kolejne informacje nt. kadry naszej drużyny na sezon 2022/23.

Sebastian Włoskiewicz

DZIĘKUJEMY ZA REPREZENTOWANIE NASZYCH BARW I ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZEJ KARIERZE ORAZ ŻYCIU PRYWATNYM !!!

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)