Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Michał Kowalik ma nowy klub. Będzie grać w GOKiS Kąty Wrocławskie

Po siedmiu latach Michał Kowalik opuścił Siódemkę Miedź Huras Legnica. 23-letni obrotowy związał się kontraktem z pierwwszoligowym GOKiS-em Kąty Wrocławskie.

Michał Kowalik jest wychowankiem UKS Czwórka Libiąż. Do naszego klubu trafił w 2015 r. W barwach Siódemki Miedź Huras wywalczył złoty medal mistrzostw Polski juniorów w 2018 r., a rok wcześniej medal srebrny. W zespole seniorskim występował od sezonu 2017/18. Zaliczył w nim ponad oficjalnych 70 meczów i rzucił 89 bramek.

Poprzednia kampania w wykonaniu Michała Kowalika nie należała do udanych. 23-letni obrotowy miał problemy z regularną grą w Lidze Centralnej. Nie mniej zdołał wpisać się 20 razy na listę strzelców.

Z końcem minionego sezonu umowa popularnego „Kruchego” z naszym klubem wygasła. Od początku okresu przygotowawczego obrotowy trenował w Kątach Wrocławskich. We wtorek GOKiS poinformował o podpisaniu z Michałem Kowalikiem kontraktu.

„Kruchy”, dziękujemy za wszystko i powodzenia w nowym klubie!

FOT. GOKiS Kąty Wrocławskie/Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)