Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Mateusz Słowikowski zawodnikiem Siódemki Miedź Huras Legnica

Mateusz Słowikowski wzmocnił Siódemkę Miedź Huras Legnica. 20-letni rozgrywający podpisał z naszym klubem umowę ważną do końca 2022 r. z opcją przedłużenia.

Mateusz Słowikowski trenował z zespołem trenera Tomasza Górecznego od początku okresu przygotowawczego. Dobrą postawą w sparingach przekonał nasz sztab szkoleniowy i w efekcie zostanie w Legnicy na dłużej. W oficjalnym meczu 20-latek zadebiutuje zapewne już w najbliższą sobotę w meczu z Grunwaldem Poznań.

Mateusz Słowikowski jest wychowankiem SKF Wisła Płock z którego przeniósł się do Wybrzeża Gdańsk. W barwach tego klubu wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Następnie występował w Gwardii Koszalin, a potem przez jeden sezon w MTS-ie Chrzanów.

Od stycznia do czerwca br. kilka razy razy w tygodniu trenowałem z pierwszym zespołem Górnika Zabrze. Było to dla mnie zdecydowanie najlepsze doświadczenie w życiu sportowym i nie tylko, bo pokazało różnicę na boisku i poza nim. Zawsze będę za te pół roku wdzięczny trenerowi Marcinowi Lijewskiemu i zawodnikom Górnika za wyciągnięcie do mnie ręki w bardzo trudnym momencie – mówi nowy rozgrywający Siódemki Miedź Huras.

Mateusz, witaj w Siódemce!

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)