Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy Siódemki Huras zagrają w barażach o awans do mistrzostw Polski

Siódemka Huras Legnica przegrała w środowy wieczór 22:26 z SMS Zagłębie I Lubin i tym samym zakończyła sezon Dolnośląskiej Ligi Juniorów na trzecim miejscu w tabeli. W grudniu naszą drużynę czekają baraże o awans do 1/16 finału mistrzostw Polski.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego tanio skóry w Lubinie nie sprzedali. Zagłębie wygrało, ale na komplet punktów musiało solidnie popracować. W pierwszej połowie nasza drużyna kilkukrotnie była na prowadzeniu. W drugiej przewagę uzyskali miejscowi, ale bardzo długo wynosiła ona tylko 2-3 trafienia. W końcówce Zagłębie, wykorzystując problemy ze skutecznością Siódemki, dorzuciło kilka bramek i ostatecznie wygrało 26:22.

Mistrzem Dolnego Śląska zostało Zagłębie, które tym samym zapewniło sobie bezpośredni awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Siódemka Huras o miejsce w rozgrywkach centralnych powalczy w barażach, które rozegrane zostaną w grudniu. DZPR nie podał jeszcze ich terminarza.

SMS ZAGŁĘBIE I LUBIN – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 28:22 (13:13)

SIÓDEMKA: Socha, Zembrzycki – Łukawski 6 (2), Król 4, Świrski 4, Zapert 4, Ł. Szporko 2, Drążek 1, Niziołek 1, Kosiorowski, Wołowiec. Karne: 3/2. Kary: 8 min.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW