Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy Siódemki Huras rozegrają baraże o awans do mistrzostw Polski

W najbliższy weekend rozegrany zostanie barażowy dwumecz między Siódemką Huras Legnica i SMS Zagłębie II Lubin. Gra toczyć się będzie o dużą stawkę, bo jest nią przepustka do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Mistrzem województwa dolnośląskiego w sezonie 2022/23 zostało Zagłębie I Lubin, które zdominowało rywalizację wygrywając wszystkie mecze. O drugie miejsce w rozgrywkach centralnych w barażach powalczą – drugie w tabeli Zagłębie II Lubin i trzecia Siódemka Huras Legnica.

Faworyta dwumeczu wskazać niełatwo. W sezonie ligowym w Lubinie górą było Zagłębie II, które wygrało 26:16. W drugiej rundzie zespół trenera Piotra Będzikowskiego wziął jednak rewanż i w Legnicy wygrał równie wysoko – 34:24.

Pierwszy mecz barażowy zostanie rozegrany w sobotę 17 grudnia o godz. 10.00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52. Rewanż w niedzielę 18 grudnia w Lubinie, w hali przy ul. Norwida o godz. 13.00.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie juniorzy Siódemki Huras Legnica zostali wicemistrzem Dolnego Śląska, by potem świetnie spisać się w mistrzostwach Polski. Pod wodzą trenera Będzikowskiego wystąpili w płockim turnieju Final Four, w którym zajęli 4. miejsce.

FOT. Arkadiusz Cymbalista