Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JAN CZUWARA W REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA!

Selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel ogłosił skład na Mistrzostwa Świata 2023. W gronie 20 zawodników znalazł się były lewoskrzydłowy Siódemki Miedź Huras Legnica, Jan Czuwara!

Jan Czuwara jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów. Do naszego klubu trafił w 2011 r., jako 15-latek. Z powodzeniem występował w drużynach juniorskich Siódemki. W pierwszym zespole na parkietach PGNiG Superligi zadebiutował jako 17-latek w sezonie 2012/13 (16 meczów/13 bramek). W kolejnej kampanii, już w I lidze był wiodącą postacią naszej drużyny – w 24 spotkaniach zdobył 102 bramki, czym zapracował na transfer do superligowego Zagłębia Lubin.

W  Lubinie występował przez cztery sezony, by w 2018 r. przenieść się do Górnika Zabrze. Od dwóch sezonów jest zawodnikiem macedońskiego Vardaru Skopje, z którym wywalczył tytuł mistrza kraju i zaliczył mecze w Lidze Mistrzów.

W reprezentacji Polski zadebiutował w 2017 r. W narodowych barwach rozegrał do tej pory 46 spotkań zdobywając 74 bramki.

Jasiu, gratulujemy! Jesteśmy z Ciebie dumni!

FOT. zprp.pl