Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

W ŚRODĘ GRAMY Z ŚKPR ŚWIDNICA. WZIĄĆ REWANŻ ZA PORAŻKĘ Z PIERWSZEJ RUNDY!

Nietypowo, bo w środowy wieczór Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie ŚKPR Świdnica. Mecz ten zakończy rywalizację w 22. kolejce grupy B I ligi. Początek o godz. 19.00. Do hali przy ul. Lotniczej warto przyjść jednak trochę wcześniej.

22. seria spotkań została rozegrana w minioną sobotę. Lider – GOKiS Kąty Wrocławskie planowo wygrał z SPR-em Gorzyce Wielkie tym samym odskakując nam na dystans 6 punktów. To oznacza, że w środę nie mamy żadnego marginesu błędu – mecz z ŚKPR Świdnica musimy wygrać. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego wyjdą na parkiet w roli faworyta, ale o punkty wcale łatwo nie będzie.

ŚKPR to typowy ligowy średniak (9 wygranych – 12 przegranych, 30 punktów, 8. miejsce w tabeli), tyle że potrafiący płatać figle ekipom wyżej notowanym. Przekonaliśmy się o tym najdalej w listopadzie ub. roku, gdy w Świdnicy doznaliśmy pierwszej porażki w sezonie (30:32). Teraz przyszedł czas na rewanż.

ŚKPR w rundzie rewanżowej, zresztą podobnie jak w całym sezonie, gra w kratkę. Podopieczni Krzysztofa Terebuna ostatnio wygrali we własnej hali z Dziewiątką, ale wcześniej polegli w domu z Realem Astromal Leszno i na wyjeździe w Nowej Soli. Ważną informacją jest to, że świdniczanie doznali poważnego osłabienia, bo stracili najlepszego zawodnika – Michała Wojtalę. Autor 114 bramek dla ŚKPR został niedawno wypożyczony do Śląska Wrocław. Pod jego nieobecność ciężar rzucania bramek spoczywa na Dawidzie Pęczarze (102 bramki na koncie).

Siódemka Miedź Huras do środowego spotkania przystąpi nakręcona pięcioma kolejnymi zwycięstwami. Trener Tomasz Góreczny ma nieco bólu głowy z powodu kilku urazów w zespole, ale czytelny przekaz z szatni jest taki, że na ŚKPR wszyscy mają być gotowi do gry.

Sezon wkracza w decydującą fazę, tym bardziej liczymy na Wasze wsparcie z trybun. Na środowy mecz warto przyjść nieco wcześniej. Przed pierwszym gwizdkiem wystąpią bowiem dziewczyny z zespołu Złote Centrum Artystyczne GoldArt (ponownie zobaczymy je w przerwie). Rozstrzygniemy też konkurs dla kibiców z koszulką Michała Czarneckiego jako nagrodą. Przybywajcie do hali przy Lotniczej! Bądźcie Ósmym Zawodnikiem Siódemki!

22. KOLEJKA I LIGI – GRUPA B | SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – ŚKPR ŚWIDNICA | ŚRODA 19 KWIETNIA | GODZ. 19.00 | HALA OSiR PRZY UL. LOTNICZEJ W LEGNICY.