Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JUNIORZY MŁODSI ZAGRAJĄ W KIELCACH O AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU MP

W dniach 28-30 kwietnia zostaną rozegrane turnieje 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Siódemki Huras Legnica trafiła do grupy L, której gospodarzem będzie Vive Kielce. W stolicy województwa świętokrzyskiego nasza drużyna zmierzy się ponadto z MTS Kwidzyn i Kusym Kraków.

Dwa tygodnie temu nasza drużyna wywalczyła awans do TOP 16 w kraju zajmując drugie miejsce w turnieju 1/16 finału w Legnicy. Przypomnijmy. Siódemka Huras ograła w hali przy Lotniczej MKS Brodnica i SRS Przemyśl oraz uległa Acana Moto-Jelczowi Oława. Teraz podopiecznych trenera Adama Skrabani czeka znacznie trudniejsze zadanie. Nasza drużyna trafiła bowiem do bardzo mocnej grupy, choć na tym etapie rozgrywek, łatwych raczej już nie ma.

MTS KWIDZYN

Turniej w Kielcach rozpoczniemy od starcia z MTS Kwidzyn, a więc klubem, który regularnie sięga po medale juniorskich mistrzostw Polski. O tym, że mówimy o kandydacie do Final Four świadczą jego wyniki z 1/16 finału. MTS ograł w Płocku Orlen Wisłę i awansował z pierwszego miejsca. Dodajmy jeszcze, że odprawił z kwitkiem również Chrobrego Głogów i Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka.

VIVE KIELCE

W sobotę przyjdzie nam się zmierzyć z gospodarzami, którzy już z urzędu odgrywają rolę kandydata do podium krajowego czempionatu. W pierwszej rundzie mistrzostw Polski Vive Kielce było gospodarzem turnieju i bez najmniejszych problemów wygrało grupę pokonując: Viret CMS Zawiercie, Piotrkowianina Piotrków Tryb. i Spartakusa Zielona Góra.

KUSY KRAKÓW

Na zakończenie zmagań w Kielcach zagramy z Kusym Kraków, czysto teoretycznie, najmniej wymagającym rywalem. Krakowianie do 1/8 finału awansowali z drugiej lokaty w Poznaniu, gdzie wygrali z gospodarzami – MKS i Olimpią Biała Podlaska oraz przegrali z Czarnymi Olecko.

Wszystkie mecze turnieju w Kielcach będą transmitowane na YouTube na kanale TVSPORTSPL → TUTAJ.

PROGRAM TURNIEJU 1/8 FINAŁU MPJM W KIELCACH:

PIĄTEK (28 KWIETNIA)

Godz. 18.00: Siódemka Huras Legnica – MTS Kwidzyn [TRANSMISJA TUTAJ]

Godz. 20.00: Vive Kielce – Kusy Kraków

SOBOTA (29 KWIETNIA)

Godz. 14.00: Kusy Kraków – MTS Kwidzyn

Godz. 16.00: Vive Kielce – Siódemka Huras Legnica [TRANSMISJA TUTAJ]

NIEDZIELA (30 KWIETNIA)

Godz. 14.00: Siódemka Huras Legnica – Kusy Kraków [TRANSMISJA TUTAJ]

Godz. 16.00: Vive Kielce – MTS Kwidzyn

POZOSTAŁE GRUPY 1/8 FINAŁU MPJM:

GRUPA I (Gdańsk): Port Service Wybrzeże I Gdańsk, Górnik Zabrze, Agrykola Victoria Warszawa, Port Service Wybrzeże II Gdańsk.

GRUPA J (Opole): Gwardia Opole, Padwa Zamość, Pałac Młodzieży Tarnów, AZS AWF Warszawa.

GRUPA K (Oława): Acana Moto-Jelcz Oława, Orlen Wisła Płock, Czarni Olecko, Viret CMC Zawiercie.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)