Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PIERWSZY ZESPÓŁ ROZPOCZĄŁ PRZYGOTOWANIA DO SEZONU 2023/2024

Zawodnicy beniaminka Ligi Centralnej spotkali się w poniedziałek 8 sierpnia na pierwszych po wakacyjnej przerwie zajęciach. Przed naszym zespołem miesięczny okres przygotowawczy. Inauguracja sezonu 9 września, kiedy to podejmiemy MKS Wieluń.

W poniedziałkowy wieczór w hali OSiR przy ul. Lotniczej podopieczni trenera Tomasza Górecznego stawili się w komplecie. Nie zabrakło rzecz jasna nowo pozyskanych zawodników – Łukasza Kużdeby i Michała Wojtali, którzy błyskawicznie zaaklimatyzowali się w legnickiej szatni.

– Widać, że chłopaki wykonali solidną pracę w ostatnich tygodniach. Wszyscy sumiennie wykonali indywidualne rozpiski treningowe, co było widoczne na pierwszych wspólnych zajęciach. Klubowa waga zatrzymywała się dziś przy odpowiednich wartościach – mówi Damian Dwojak, trener przygotowania fizycznego.

Przed naszą drużyną miesiąc intensywnych treningów i sparingowego grania.

– Będziemy trenować pięć razy w tygodniu, a w tym czasie rozegramy w sumie siedem spotkań kontrolnych z różnorodnymi rywalami, z polskiej i czeskiej superligi, Ligi Centralnej oraz I ligi  – informuje trener Tomasz Góreczny.

Pierwszy mecz sparingowy – w środę 16 sierpnia z Zewem Świebodzin (godz. 19.00, hala przy Lotniczej). Natomiast w sobotę 19 sierpnia pojedziemy do Wągrowca, gdzie zagramy z tamtejszą Nielbą oraz Stalą Gorzów.