Najnowsze informacje z klubu

JUNIORZY SIÓDEMKI HURAS Z WYGRANĄ NA INAUGURACJĘ SEZONU

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:28 z Chrobrym Głogów w meczu 1. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Choć rezultat o tym nie świadczy, to jednak podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego komplet punktów zgarnęli zasłużenie.

Inauguracja sezonu w wykonaniu naszych juniorów przebiegała w zmiennych nastrojach. Środowy mecz z Chrobrym Głogów miał bowiem różne fazy, a zespół trenera Piotra Będzikowskiego zaprezentował w nim dwa oblicza. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Na parkiecie trwała zacięta walka „bramka za bramkę”, co odzwierciedlał wynik – 10:10 w 19 min. W końcówce pierwszej połowy Siódemka poprawiła skuteczność, lepiej zaczęła funkcjonować obrona i w efekcie jeszcze przed przerwą wypracowała sobie sześciobramkową przewagę (19:13).

W drugą połowę Siódemka weszła bardzo dobrze. Nasz zespół kontrolował mecz i w 40 min. wygrywał już 24:16. Niestety, w tym momencie prawidłowo pracująca maszyna zaczęła się psuć. Proste błędy w ataku i obronie, dekoncentracja, sprawiły, że przyjezdni zaczęli odrabiać straty.

W 57 min. prowadzenie niebezpiecznie stopniało do dystansu dwóch trafień (27:25) i mieliśmy nerwową końcówkę. Na szczęście w decydujących momentach ręka nie zadrżała Kacprowi Łukawskiemu i Igorowi Zapertowi i ostatecznie trzy punkty zostały w Legnicy.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 29:28 (19:13)

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Tabisz 1 – Drążek 2, Sinicki, Świrski 2, Lichocki 3, Wołowiec 3, Baranowski, Niziołek 3, Łukawski 11, Zapert 4. Karne: 1/0. Kary: 10 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:2 (5), 5:7 (10), 9:8 (15), 11:10 (20), 15:12 (25), 19:13 (30), 20:15 (35), 24:16 (40), 25:19 (45), 25:21 (50), 27:24 (55), 29:28 (60).