Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

TWIERDZA LOTNICZA TRZYMA SIĘ MOCNO. ANILANA ŁÓDŹ POKONANA!

Kapitalne widowisko obejrzeli w niedzielny wieczór kibice zgromadzeni w hali przy ul. Lotniczej. Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała po zaciętej walce z 30:27 z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź. Nasza drużyna awansowała na trzecie miejsce w tabeli!

Mecz zamykający piątą serię spotkań w Lidze Centralnej mógł usatysfakcjonować publiczność. W napięciu trzymał przez 60 minut, rezultat kręcił się cały czas wokół remisu. Żadna z drużyn nie była w stanie uciec na dystans większy niż dwa trafienia. W Siódemce w ataku prym wiedli wracający po kontuzji Michał Czarnecki i rozgrywający świetne zawody Filip Kruszelnicki. Na kole po raz kolejny w tym sezonie skutecznością imponował Maciej Stańko, a swoje firmowe torpedy z drugiej linii posyłał Patryk Gregułowski. Naszym bramkarzom krew psuli z kolei najczęściej Konrad Czech, Adrian Kucharski i Aleksander Pinda.

Nagroda za pierwszoplanową rolę za ten mecz należy się jednak Łukaszowi Mazurowi. W 41 min. bramkarz Siódemki Miedź Huras obronił rzut karny (potem powtórzył ten wyczyn raz jeszcze) napędzając zespół do zwycięstwa. Po 45 min. nasza drużyna nareszcie wypracowała poważniejszą przewagę (22:18). Tyle że Anilana broni nie złożyła i dziesięć minut później doprowadziła do remisu (25:25). Zespół trenera Tomasza Górecznego zareagował jednak w imponującym stylu. Bramkę znów zamurował Mazur, w ataku nie mylili się Czarnecki i Stańko. Bez dwóch zdań – końcówka meczu w naszym wykonaniu była popisem dojrzałej gry, co przełożyło się zwycięstwo 30:27.

Trzeba przyznać, że w tym sezonie, póki co, nie jesteśmy zbyt gościnni. Wygraliśmy bowiem wszystkie trzy domowe mecze, ale najważniejsza informacja jest taka, że z 9 punktami na koncie, wskoczyliśmy na 3. miejsce w ligowej tabeli. Teraz czas na pierwszą wygraną na wyjeździe. Okazja nadarzy się już w najbliższy piątek (13 października) w Gorzowie. Zanim jednak pojedziemy na mecz ze Stalą, czeka nas potyczka w ramach Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław (środa, godz. 19:00), której będziemy gospodarzem.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA ŁÓDŹ 30:27 (14:13)

SIÓDEMKA: Teterycz, Mazur – Pacek 4, Przybylak, Czarnecki 6, Nowosielski 1, Kruszelnicki 6, Kużdeba 2 (2), Wojtala 1, Stańko 4, Łukawski 1, Gregułowski 4, Pacuła 1. Karne: 2/2. Kary: 10 min.

ANILANA: Pisarkiewicz, Marciniak – Kamiński 1, Czech 5, Winiarski 1, Krajewski 3 (1), Skowroński 2, Wawrzyniak 3, Jakubiec, Szewczyk, Kucharski 5, Pinda 5, Helwak 2,  Pawlak. Karne: 3/1. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:3 (5), 6:6 (10), 9:10 (15), 11:11 (20), 12:12 (25), 14:13 (30), 16:15 (35), 19:18 (40), 22:20 (45), 24:21 (50), 25:5 (55), 30:27 (60).

SĘDZIOWALI: Gratunik, Wołowicz (Zielona Góra).