Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ZA NAMI WEEKEND CUDÓW. ZAGRALIŚMY RAZEM ZE SZLACHETNĄ PACZKĄ

Po raz trzeci nasz klub wziął udział w Szlachetnej Paczce. Tak jak przed rokiem, wspólnie z naszymi sponsorami, firmami Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych oraz AURO.

Tym razem pomogliśmy Pani Katarzynie i Panu Mariuszowi. To rodzeństwo, które tworzy wspólne gospodarstwo i są dla siebie ogromnym wsparciem. Kobieta jest osobą niepełnosprawną. Do roku 2022 opiekowała się nią mama, ze względu na jej niesamodzielność. Po jej śmierci opiekę nad siostrą przejął pan Mariusz, który sam zmaga się z problemami zdrowotnymi. W 2001 roku uległ wypadkowi – przeszedł wiele operacji, niestety nie przywróciły mu one pełnej sprawności.

Pani Katarzyna choruje na cukrzyce, niedoczynność tarczycy oraz zmaga się z chorobą natury psychicznej. Mężczyzna przed wypadkiem prowadził swoje gospodarstwo rolne oraz pracował. W tej chwili rodzeństwo żyje bardzo skromnie, mierzy się z wieloma problemami a jednak powoli, małymi krokami starają się poprawić swoją sytuację mieszkaniową.

W Weekend Cudów, jak nazywany jest finał Szlachetnej Paczki do Pani Katarzyny i Pana Mariusza dotarła nasza paczka z żywnością, odzieżą, obuwiem, kołdrami, poduszkami i pościelą, a także elementami wyposażenia mieszkania.

Pierwsza edycja Szlachetnej Paczki  miała miejsce w 2001 r. Od tamtego czasu akcja ma coraz większy rozmach. Jak to działa? Corocznie, w listopadzie tworzona jest baza rodzin. To osoby potrzebujące wsparcia, uboższe, chore, samotne, w trudnej sytuacji życiowej. Darczyńca lub grupa darczyńców wybiera rodzinę, której chce pomóc. Organizuje paczkę z potrzebnymi produktami i artykułami. Prezent oddawany jest lokalnym wolontariuszom. Z kolei oni podczas tak zwanego Weekendu Cudów przekują dar adresatom.