WYMIANA CIOSÓW DLA GOŚCI. KOMPLET PUNKTÓW POJECHAŁ NA KASZUBY

Siódemka Miedź Huras Legnica uległa we własnej hali 30:33 KPR Autoinvest Żukowo w meczu 17. kolejki Ligi Centralnej. Był to mecz dwóch godnych siebie rywali, w którym o końcowym wyniku zadecydowały detale.

Musimy przyznać, że trochę obawialiśmy się o formę fizyczną naszej drużyny, która rozgrywała trzeci mecz w ciągu sześciu dni. I niewykluczone, że troszkę mocy w sobotni wieczór finalnie zabrakło. Zaczęło się jednak całkiem obiecująco.

Co prawda od pierwszego gwizdka rozpoczęła się szybka wymiana ciosów – bramka za bramkę – to jednak Siódemka Miedź Huras była częściej na prowadzeniu. Po 18 minutach rywalizacji nasza drużyna zdołała nawet wypracować trzybramkową przewagę (13:10). I gdy wydawało się, że zaczynamy przejmować kontrolę nad meczem, popadliśmy w ofensywny marazm.

Przez kolejne 9 minut nie zdobyliśmy ani jednej bramki, natomiast przyjezdni zaczęli trafiać, jak na zawołanie. W efekcie w 26 min. wygrywali 13:14. Z rzutowego letargu wybudził nas Dominik Nowosielski, który w końcówce pierwszej połowy trafił dwukrotnie oraz Kacper Łukawski, i na przerwę schodziliśmy z remisem (16:16).

Druga połowa była już totalnym handballowym rollercoasterem. Rezultat kręcił się non stop przy remisie, raz prowadziła Siódemka, raz KPR. Z tym, że dystans w obie strony nie przekraczał dwóch bramek różnicy. I tak ten mecz toczył się już do końca.

W 58 min. gdy swoją firmową petardę posłał Patryk Gregułowski, przegrywaliśmy 29:30. Minutę później po trafieniu Wiktora Pacuły wciąż byliśmy jedną bramkę na minusie (30:31). W ostatnich 60 sekundach goście rzucili jednak dwie bramki, my nie zdołaliśmy już odpowiedzieć i zwycięstwo ekipy z Kaszub stało się smutnym dla nas faktem.

Konsekwencją sobotniej porażki jest spadek na 7. miejsce w tabeli, w której panuje totalny ścisk. KPR wskoczył natomiast na najniższy stopień ligowego podium. Szkoda, bo to my mogliśmy na nim być. Za tydzień czeka nas wyjazdowy mecz z Nielbą Wągrowiec (10 lutego, godz. 17:00, transmisja w tvcom.pl).

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – KPR AUTOINVEST ŻUKOWO 30:33 (16:16)

SIÓDEMKA: Stachurski, Teterycz – Pacek 2, Przybylak, Czarnecki 8, Kuliński, Nowosielski 2, Kruszelnicki 5, Kużdeba, Wojtala, Stańko 3, Łukawski 1, Gregułowski 3, Pacuła 6 (3). Karne: 3/3. Kary: 16 min.

KPR: Wodziński, Syga – Dorsz 6 (3), Sadowski 7, Wleklak, Porębski, Jagielski 7, Scharmach, Lisiewicz 1, Gajdziński 4, Dąbrowski, Skórka 2, Benkowski 6 (1) . Karne: 4/4. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 7:5 (10), 10:9 (15), 13:10 (20), 13:13 (25), 16:16 (30), 18:18 (35), 20:21 (40), 23:23 (45), 25:26 (50), 27:29 (55), 30:33 (60).

SĘDZIOWALI: Gaweł, Nowak (Zielona Góra).