Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JUNIORZY MŁODSI SIÓDEMKI HURAS BLIŻEJ 1/16 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Zwycięstwem Siódemka Huras Legnica zakończył się turniej barażowy o awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zespół trenera Adama Skrabani wygrał w niedzielę przy Lotniczej z Żagwią Dzierżoniów i ŚKPR Świdnica. O tym, kto wystąpi w rozgrywkach centralnych zadecyduje dwumecz z Zagłębiem Lubin.

Nasza drużyna była zdecydowanym faworytem pierwszej fazy wojewódzkich barażów i nie z tej roli wywiązała się należycie. Trener Adam Skrabania miał w niedzielę do dyspozycji sześciu zawodników, którzy na co dzień uczą się i trenują w SMS Kielce, a w ostatnich dwóch sezonach stanowili trzon zespołów Siódemki Huras sięgających po tytuły mistrza Polski  w kategorii młodzików. W przerwie niedzielnego turnieju miała miejsce zresztą miła uroczystość – złoci medaliści z sezonów 2021/22 i 2022/23 otrzymali od zarządu klubu pamiątkowe statuetki.  

Turniej nasza drużyna rozpoczęła planowo, czyli od wysokiego zwycięstwa 29:8 nad Żagwią Dzierżoniów. W drugim niedzielnym spotkania ŚKPR Świdnica wygrał z Żagwią 24:20 i o tym, kto awansuje do drugiej fazy barażów decydował ostatni mecz.

Rozpoczął się on dla nas niepomyślnie, bo po 8 minutach przegrywaliśmy z ŚKPR 1:6! Potem podopieczni Adama Skrabani wzięli się jednak do roboty i szybko odrobili straty. Co prawda na przerwę schodziliśmy z jedną bramką na minusie, ale w drugiej połowie zagraliśmy koncertowo, absolutnie zdominowaliśmy gości i ostatecznie wygraliśmy 21:15.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU I CEREMONII WRĘCZENIA STATUETEK

Teraz czeka nas dwumecz z Zagłębiem Lubin. Pierwsza konfrontacja we wtorek(5 marca) w hali przy Lotniczej, o godz. 16:00. Rewanż w Lubinie, w środę (6 marca). Zwycięzca wystąpi w 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – ŻAGIEW DZIERŻONIÓW 29:8 (13:6)

SIÓDEMKA: Taiwo, Krzywicki, Zemła – Skiba 6 (3), Czarnecki 1, Witkowski 1, Wita 2, Świechowski 1, Maciejewski, Pliś 2, Kruszelnicki 3, Piżuch 2 (1), Mieleszczenko 1, Młyńczak 3, Kiedrzyński 4, B. Bielewicz 3. Karne: 4/4. Kary: 2 min.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – ŚKPR ŚWIDNICA 21:15 (7:8)

SIÓDEMKA: Zemła, Taiwo – Skiba 5, Witkowski, Wita 3, Świechowski, Maciejewski 3, Pliś, Wilczyński 1, Kruszelnicki 4, K. Bielewicz, Mieleszczenko 2, Młyńczak, Kiedrzyński 3, B. Bielewicz. Karne: 0/0/ Kary: 8 min.

ŚKPR ŚWIDNICA – ŻAGIEW DZIERŻONIÓW 24:20 (16:14)

Mecze rozgrywane były 2×20 min.

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:

1. Siódemka Huras Legnica 2 6 50:23

2. ŚKPR Świdnica 2 3 39:41

3. Żagiew Dzierżoniów 2 0 28:53