Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

NOWY KONTRAKT MŁODEGO SKRZYDŁOWEGO. KACPER ŁUKAWSKI 2026!

Kacper Łukawski zostaje w Siódemce Miedź Huras Legnica na co najmniej najbliższe dwa lata. 18-letni skrzydłowy mogący występować również na pozycji środkowego rozgrywającego podpisał właśnie z naszym klubem nowy kontrakt ważny do maja 2026 roku.

Kacper Łukawski karierę rozpoczynał w UKS Dziewiątka Legnica, ale jako zawodnik ukształtował się w Siódemce do której trafił jeszcze jako junior młodszy. Przez kilka sezonów był wiodącą postacią naszych drużyn młodzieżowych. W obecnych rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Juniorów sięgnął po tytuł króla strzelców w 10 meczach zdobywając 92 bramki.

Już w poprzedniej kampanii wywalczył sobie miejsce w kadrze pierwszego zespołu. W rozgrywkach grupy B I ligi zaliczył 24 spotkania w których rzucił 77 bramek. Do tego dołożył 7 trafień w turnieju barażowym o awans do Ligi Centralnej w Płocku. W obecnej kampanii Ligi Centralnej na listę strzelców wpisał się 17 razy.

– Kacper to bardzo utalentowany i uniwersalny zawodnik, który ma ogromny potencjał. Z pewnością w kolejnych rozgrywkach będzie odgrywał w naszej drużynie coraz większą rolę. Bardzo się cieszymy, że zostaje z nami – mówi Adam Kochman, prezes Siódemka Miedź Huras sp. z o.o.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie umowy z Siódemką Miedź Huras przedłużyli: Łukasz Mazur, Maciej Stańko, Dominik Nowosielski i Szymon Pacek. Ponadto kontakt na sezon 2024/25 podpisał Dawid Pęczar, który trafi do nas na zasadzie wypożyczenia z ŚKPR Świdnica.