PIERWSZY BARAŻ MŁODZIKÓW NA REMIS. O AWANSIE ZADECYDUJE REWANŻ

Siódemka Huras Legnica zremisował w hali przy Lotniczej 36:36 z Chrobrym Głogów w pierwszym barażowym meczu o awans do 1/16 mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Rewanż w środę w Głogowie.

Zespół prowadzony przez Swietłanę Musijenko i Zygmunta Woźniczkę nie jest faworytem barażów wojewódzkich, wszak Chrobry Głogów to świeżo upieczony wicemistrz Dolnego Śląska. Siódemka do rywalizacji przystąpiła co prawda wzmocniona Aleksem Kruszelnickim i Timothym Taiwo, ale za to bez kontuzjowanych Wiktora Będzikowskiego i Jakuba Paterka.

Nasza drużyna rozegrała bardzo dobry mecz i była bliska zwycięstwa. Przez 50 minut częściej była na prowadzeniu, ale finalnie goście zdołali uratować remis w ostatniej minucie spotkania, wykorzystując rzut karny. Skończyło się na remisie 36:36, który zwiastuje ogromne emocje w rewanżu. A ten już w środę (10 kwietnia) o godz. 17:00 w Głogowie.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 36:36 (19:16)

SIÓDEMKA: Kucharski, Taiwo – Bober 5, Siwak 2, Olszowy 4, Rogowski 1, Kruszelnicki 11, Tarnawski 1, Makar 4, Kruszyna 8. Karne: 1/1. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 5:4 (5), 8:8 (10), 10:10 (15), 13:13 (20), 19:16 (25), 23:20 (30), 27:25 (35), 30:28 (40), 33:32 (45), 36:36 (50).