Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SKRZYDŁOWY Z NOWYM KONTRAKTEM. ŁUKASZ KUŻDEBA 2026!

Łukasz Kużdeba zostaje w Siódemce Miedź Huras Legnica na dłużej! Praworęczny skrzydłowy podpisał z naszym klubem nowy kontrakt, który będzie obowiązywać do czerwca 2026 roku.

31-letni Łukasz Kużdeba to najbardziej doświadczony zawodnik naszego zespołu. Trafił do niego przed obecnym sezonem i od razu stał się jednym z liderów. W dotychczasowych spotkaniach w Lidze Centralnej zdobył już 88 bramek. Na pozycji lewego skrzydłowego świetnie uzupełnia się z Wiktorem Pacułą i Kacprem Łukawskim.

Popularny „Dibir” w swoim sportowym CV ma 12 sezonów na parkietach Orlen Superligi, w barwach Zagłębia Lubin, którego jest wychowankiem oraz Unii Tarnów i Energa MKS Kalisz. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał w sumie 262 mecze, w których zdobył 537 bramek.

Łukasz Kużdeba związał się z naszym klubem nową, dwuletnią umową, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2025/26.