Reprezentacja Dolnego Śląska w finale OOM. Grali zawodnicy Siódemki!

W miniony weekend w Sobótce rozegrany został turniej półfinałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Triumfowała reprezentacja Dolnego Śląska z ośmioma zawodnikami naszego klubu w składzie.

Nasza kadra odniosła w Sobótce trzy zwycięstwa – 25:18 z województwem opolskim, 37:17 z województwem lubuskim i 31:12 z województwem śląskim. Dolny Śląsk zajął 1. miejsce w końcowej tabeli i awansował do finału OOM. Z drugiego miejsca promocję wywalczył Śląsk.

W kadrze wojewódzkiej wystąpiło ośmiu zawodników Siódemki: Kamil Skiba, Dawid Kiedrzyński, Maciej Świechowski, Miłosz Maciejewski, Daniel Stefaniak, Igor Zawierucha, Andrew Taiwo i Patryk Wita. Sztab szkoleniowy tworzyli: Maciej Łazor, Karol Głośniak i Edyta Suchy.

Turniej finałowy OOM rozegrany zostanie w Dąbrowie Białostockie na przełomie marca i kwietnia. O medale powalczą: Dolnośląskie, Lubelskie, Łódzkie, Mazowieckie, Pomorskie, Śląskie, Warmińsko-Mazurskie i Wielkopolskie.