Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Umowa podpisana. Paulo Grozdek zawodnikiem Siódemki Miedź Legnica!

Paulo Grozdek wzmocni Siódemkę Miedź Legnica. 26-letni chorwacki rozgrywający związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem, obowiązującym do czerwca 2024 roku.

Paulo Grozdek występuje na lewym rozegraniu. Chorwat imponuje warunkami fizycznymi – ma 197 cm wzrostu, waży 96 kg. 26-latek jest wychowankiem HC Crikvenica. Z tego klubu trafił do Zametu Rijeka – w barwach którego występował w chorwackiej ekstraklasie i kwalifikacjach Pucharu EHF (sezon 2016/17).

Przez kolejne dwa sezony – 2017/18 i 2018/19, grał dla superligowego MKS-u Kalisz. W sumie wystąpił w tym klubie w 44 spotkaniach zdobywając 66 bramek. W kampanii 2019/20 był zawodnikiem innej ekipy PGNiG Superligi – Grupy Azoty Tarnów (23 mecze – 25 bramek). Miniony sezon 2020/21 Paulo Grozdek występował w chorwackiej II lidze w RK Senj.

Trzyletnią umową z naszym klubem Paulo Grozdek podpisał w swojej rodzinnej Crikvenicy na Morzem Adriatyckim. W Legnicy stawi się pod koniec lipca, kiedy zespół trenera Piotra Będzikowskiego rozpocznie przygotowania do sezonu.

Paulo Grozdek jest drugim pozyskanym przez Siódemkę zawodnikiem przed sezonem 2021/22. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu nasz klub pozyskał bramkarza Michała Kapelę, który po dziesięciu latach opuścił Chrobrego Głogów.

Paulo, witaj na pokładzie!