Puchar Polski: Siódemka Miedź Huras Legnica najlepsza na Dolnym Śląsku

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 25:23 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i awansowała tym samym do rozgrywek centralnych.

Finał wojewódzki rozegrany został we wtorkowy wieczór w Kątach Wrocławskich. Występująca w Lidze Centralnej Siódemka była faworytem starcia z niżej notowanym rywalem (GOKiS jest liderem grupy B I ligi) i nie zawiodła. Nasza drużyna wykonała plan wygrywając i awansując do kolejnej fazy rozgrywek – i co bardzo istotne – unikając przy tym kolejnych kontuzji. A tych jest ostatnio sporo. Do wciąż będącego poza składem Adama Skrabanii dołączyli bowiem Michał Czarnecki i Marcin Jaśkowski.

Siódemka w Kątach Wrocławskich przegrywała tylko raz – 0:1 w 1 min. spotkania. Potem nieśmiało, powoli ale za to konsekwentnie budowała przewagę. Na przerwę schodziła z całkiem okazałym zapasem 5 bramek. Na początku drugiej połowy będący na starcie sezonu w wyśmienitej formie strzeleckiej Kacper Bogudziński, rzucił na 16:10 i zanosiło się na spokojne granie już do końca spotkania. Niestety. Nasz zespół spuścił z tonu, a gospodarze skrzętnie to wykorzystali.

W 51 min. GOKiS nieoczekiwanie doprowadził do remisu – 21:21, co oznaczało nerwową końcówkę na własne życzenie. Ale jeśli podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego chcieli przetestować grę pod presją w ostatnich minutach, to OK. W Kątach Wrocławskich zdali test. W decydujących akcjach ręka nie zadrżała Mateuszowi Wychowańcowi, Michałowi Kowalikowi oraz Bogudzińskiemu i Siódemka zameldowała się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu krajowym.

GOKiS Kąty Wrocławskie – Siódemka Miedź Huras Legnica 23:25 (8:13)

Siódemka: Kapela, Stachurski, Mazur – Pacuła, Siwak 3, Grozdek 3, Wita, Przybylak 2, Kuliński 1, Bogudziński 10, Wychowaniec 4, Kowalik 1, Nowosielski, Pawłowski 1, Stańko.

Przebieg meczu: 1:0 (5), 1:2 (10), 2:5 (15), 4:8 (20), 6:10 (25), 8:13 (30), 10:16 (35), 14:17 (40), 16:19 (45), 20:21 (50), 21:23 (55), 23:25 (60).