Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy Siódemki rozpoczęli walkę w MP od efektownego zwycięstwa

Siódemka Huras Legnica wygrała 35:23 ze Spartą Oborniki Wielkopolskie na otwarcie turnieju grupy E 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów, który rozgrywany jest w Zabrzu.

Do Zabrza nasza drużyna pojechała osłabiona, bo w domu został Wiktor Socha, którego zmogła choroba. W pierwszej rundzie krajowego czempionatu trener Piotr Będzikowski w bramce dysponuje więc duetem: Jakub Turkiewicz – Kacper Siwik. Ten drugi do naszego klubu trafił przed sezonem, ale na co dzień uczy się i trenuje w SMS Kwidzyn.

W starciu ze Spartą bramkarze, tak jak i zawodnicy z pola, radzili sobie bardzo dobrze. Mecz otwarcia turnieju był wyrównany tylko w początkowej fazie. Im dalej w las, tym dla Siódemki był on przyjemniejszy. Już po kwadransie nasza drużyna prowadziła 9:5, a na przerwę schodziła z 6 bramkami na plusie (16:10). W drugiej połowie było jeszcze lepiej.

W 44 min. podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego powiększyli przewagę do 10 bramek (25:15) i już do ostatniej minuty spokojnie kontrowali mecz. Ostatecznie odnieśli efektowne zwycięstwo 35:23. Warto odnotować, że aż za 16 bramek odpowiadał duet rozgrywających: Jakub Będzikowski – Szymon Pacek, którzy solidarnie na listę strzelców wpisali się 8 razy.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku i punktów. Pierwszy mecz w takich turniejach zawsze jest trudny, bo w grę wchodzi trema i brak pełnego rozeznania co do potencjału rywala. Po 15 minutach zaczęliśmy budować przewagę i można powiedzieć, że wygraliśmy bez zbędnych nerwów – powiedział po spotkaniu trener Piotr Będzikowski.

W drugim piątkowym meczu Górnik II Zabrze wygrał 38:29 z Padwą Zamość. W sobotę zagramy z gospodarzami. Początek spotkania o godz. 12.00. Wcześniej, o godz. 10.00 Sparta zmierzy się z Padwą.

Siódemka Huras Legnica – Sparta Oborniki Wlkp. 35:23 (16:10)

Siódemka: Turkiewicz, Siwik – Będzikowski 8, Pacek 8, Grynienko 4, Kruszelnicki 4, Dziedzic 3, Zieliński 3, Kochlewski 2, Łukawski 2, Szporko 1, Kosiorowski, Krukiewicz, Matwiejków, Śliwiński.

Przebieg meczu: 4:4 (5), 6:4 (10), 9:5 (15), 11:8 (20), 12:9 (25), 16:10 (30), 20:12 (35), 22:13 (40), 26:16 (45), 28:18 (50), 31:21 (55), 35:23 (60).

Poniżej link do transmisji z sobotnich meczów.