Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Bezdyskusyjna porażka w Legionowie. KPR zdecydowanie lepszy od Siódemki

Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała 26:33 z KPR-em Legionowo w meczu 13. kolejki Ligi Centralnej. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje 11. miejsce w tabeli.

KPR był zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji i nie zawiódł. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego co prawda podeszli do meczu z mocnym postanowieniem sprawienia niespodzianki, ale zwyczajnie zabrakło im atutów. Gospodarze byli bowiem zdecydowanie lepsi pod każdym względem handallowego rzemiosła i wygrali jak najbardziej zasłużenie.

KPR rozpoczął z tupetem. Już po 60 sekundach wygrywał 2:0. Po kwadransie gospodarze prowadzili 8:5. Nasza drużyna nie radziła sobie w obronie, bramkarze nie potrafili znaleźć recepty na rzuty miejscowych, a jej skuteczność w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Mimo to, w przerwie nadzieja wciąż się tliła, bo przegrywaliśmy różnicą czterech bramek. Duża w tym zasługa Kacpra Bogudzińskiego, który utrzymywał nasz zespół w grze rzucając aż 6 bramek.

Po przerwie miejscowi w szeregach których brylował Mateusz Chabior (12 bramek w całym meczu) szybko jednak rozwiali nasze złudzenia. W 40 min. wygrywali już 21:15. Po kolejnych dziesięciu minutach dystans wynosił już 10 trafień i wiadomym się stało, że punkty zostaną w Legionowie. W końcowej fazie spotkania Siódemkę stać było tylko na kosmetykę wyniku, dzięki czemu ostatecznie przegrała różnicą siedmiu bramek.

– Bez dwóch zdań, przegraliśmy zasłużenie. KPR był dziś lepszy od nas pod każdym względem. Nie radziliśmy sobie w obronie, przez co nasi bramkarze byli pozbawieni pomocy. Szukając plusów – nie najgorzej wyglądaliśmy w ataku pozycyjnym. Nie rzuciliśmy przecież ani jednej bramki z kontry, co jest z kolei potwierdzeniem słabej postawy w defensywie – podsumował mecz w Legionowie trener Tomasz Góreczny.

Niestety, mamy w drużynie kolejną kontuzję. W końcówce spotkania doznał jej Wiktor Pacuła. Nasz skrzydłowy podkręcił kostkę i jego występ w kolejnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

KPR Legionowo – Siódemka Miedź Huras Legnica 33:26 (16:12)

KPR: Szałkucki, Zacharski – Chabior 12 (3), Wołowiec 7, Kasprzak 5, Brzeziński , Ciok 3, Śliwiński 2, Kostro 1, Brinovec, Fąfara, Brzozowski, Laskowski, Tylutki. Kary: 12 min. Karne: 4/3.

Siódemka: Kapela, Stachurski – Bogudziński 8 (3), Jaśkowski 3, Kowalik 3, Skrabania 3, Czarnecki 2, Kuliński 2, Nowosielski 2, Pacuła 2, Wita 1, Przybylak, Stańko, Wychowaniec. Kary: 6 min. Karne: 4/3.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 5:3 (10), 8:5 (15), 10:6 (20), 14:8 (25), 16:12 (30), 19:13 (35), 21:15 (40), 25:17 (45), 28:19 (50), 32:22 (55), 33:26 (60).