Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Misja Grudziądz. W sobotę arcyważny mecz z sąsiadem w tabeli Ligi Centralnej

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z MKS-em Grudziądz w ramach 16. kolejki Ligi Centralnej. Początek meczu w sobotę o godz. 17.00. Transmisja LIVE na profilu gospodarzy na Facebooku.

W 1655 roku w czasach „potopu szwedzkiego” polskie wojska pod dowództwem hetmana Jerzego Sebastiana Lubomirskiego po zaciętych walkach zdobyły Grudziądz. 367 lat później do miasta na prawym brzegu Wisły na sportową bitwę wybierają się szczypiorniści Siódemki.

– To tylko sport, ale nie ma co ukrywać, że czeka nas w sobotę prawdziwa bitwa. Wszyscy doskonale sobie zdajemy sprawę z wagi tego meczu. Dla układu w dole tabeli jest strategiczny. Margines błędu nam się poważnie skurczył. Zrobimy wszystko, by w Grudziądzu wygrać – mówi trener Tomasz Góreczny.

Nasza drużyna jedzie do Grudziądza nie tylko po arcyważne punkty w kontekście walki o utrzymanie się w Lidze Centralnej. – Również po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Na tarczy do Legnicy wracaliśmy już siedem razy. Chcemy zakończyć tę czarną serię. W drużynie panuje ogromna mobilizacja, chłopaki myślami są już na grudziądzkim parkiecie – mówi Michał Zając, kierownik drużyny.

W pierwszej rundzie w Legnicy górą był MKS, który wygrał 33:27. Po 15. kolejkach nasi rywale zajmują w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 13 punktów. Siódemka punktów ma 12 i w tabeli jest tuż za nimi.

– Zwycięstwo w Grudziądzu pozwoli nam przeskoczyć MKS w tabeli. Za tydzień podejmiemy Zagłębie Sosnowiec, który również jest uwikłany w walkę o utrzymanie. 6 punktów w tych meczach dałoby nam trochę oddechu i sporo paliwa na kolejne mecze – mówi szkoleniowiec Siódemki.

16. kolejka Ligi Centralnej: MKS Grudziądz – Siódemka Miedź Huras Legnica, 26 lutego (sobota), godz. 17.00. Transmisja LIVE na facebookowym profilu MKS Grudziądz.