BEZ MEDALU NA OOM. ŚWIETNY WYSTĘP KRUSZELNICKIEGO I TAIWO

Reprezentacja Dolnego Śląska zajęła 5. miejsce w XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w czwartek zakończyła się w Dzierżoniowie. W turnieju triumfowała kadra województwa wielkopolskiego.

Dolny Śląsk bronił tytułu mistrzowskiego, ale tym razem znalazł się poza olimpijskim podium. Nasza reprezentacja w grupie eliminacyjnej wygrała 19:15 z województwem mazowieckiem oraz przegrała 21:22 z województwem śląskim i 18:19 z województwem małopolskim. Dwie jednobramkowe porażki spowodowały, że naszej drużynie przyszło rywalizować tylko o miejsca 5-8.

Wygrane 46:29 z województwem lubuskim i 29:20 z województwem opolskim dały kadrze Dolnego Śląska 5. miejsce w końcowej klasyfikacji tegorocznej edycji OOM. Złoto wywalczyła kadra województwa wielkopolskiego, srebro przypadło kadrze województwa pomorskiego, a brąz kadrze województwa małopolskiego. Czwarte miejsce zajęła kadra Mazowsza.

Świetny turniej w Dzierżoniowie rozegrali kadrowicze z Siódemki Huras Legnica. Aleks Kruszelnicki zdobył 36 bramek i został królem strzelców. Otrzymał też miejsce w najlepszej 7 turnieju. Znalazł się w niej również nasz bramkarz Timothy Taiwo.

W reprezentacji Dolnego Śląska w turnieju finałowym OOM wystąpił również Szymon Kucharski.