Niespodzianka była blisko. Świetny mecz rezerw Siódemki z liderem II ligi

Siódemka Miedź Huras II Legnica przegrała 25:26 z Żagwią Dzierżoniów w meczu 14. kolejki grupy 1 II ligi. Nasza młoda drużyna prowadziła przez 56 minut, a zwycięstwo wypuściła z rąk tuż przed końcową syreną.

Mecz z liderem południowo-zachodniej grupy II ligi dla podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego był bardzo pożytecznym sprawdzianem przed zbliżającym się turniejem Final Four Mistrzostw Polski Juniorów (rezerwy miały tym razem posiłki z pierwszego zespołu postaci Adriana Stachurskiego i Michała Kowalika). Trzeba przyznać, że młodzież liderowi z Dzierżoniowa poprzeczkę zawiesiła bardzo wysoko.

Siódemka wygrywała praktycznie przez całe spotkanie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:11, a tuż po przerwie nasz zespół wygrywał już różnicą sześciu bramek (17:11, 18:12). Im bliżej końca meczu tym nasza przewaga topniała. Żagiew dogoniła Siódemkę w 58 min. po serii czterech bramek z rzędu (24:24). W ostatniej minucie mieliśmy remis 25:25 i zanosiło się na konkurs rzutów karnych. Ostatecznie do nich nie doszło, bo bramkę na wagę trzech punktów rzucił Patryk Petyn.

– Szkoda, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Niestety w drugiej połowie, w decydującej fazie meczu zabrakło nam skuteczności w ataku. Nie radziliśmy sobie też ze zmienioną na 4-2 obroną gości. Mimo to, moja drużyna rozegrała dobre zawody i zasłużyła na pochwały – powiedział po spotkaniu trener Piotr Będzikowski.

Siódemka Miedź Huras II Legnica – Sowie Żagiew Dzierżoniów 25:26 (16:11)

Siódemka: Stachurski, Socha – Kochlewski 3, Pacek 7, Kowalik, Kosiorowski 1, Śliwiński, Dziedzic, Kruszelnicki 5, Krukiewicz 1, Zieliński 2, Szporko 6, Grynienko, Matwiejków. Karne: 4/4. Kary: 10 min.

Żagiew: Żyła 1, Potocki – Błażkiewicz, Matuszewski, Wąsiński 1, Petyn 4, Kurasiński 1, Żygadło, Kurlenda, Michalski 4, Zieliński, Kuciński 2, Matlęga, Adamek 11, Matyja. Karne: 11/7. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 3:1 (5), 5:4 (10), 6:5 (15), 10:6 (20), 14:10 (25), 16:11 (30), 18:12 (35), 19:14 (40), 20:18 (45), 21:19 (50), 24:22 (55), 25:26 (60).