Najnowsze informacje z klubu

Porażka rezerw Siódemki w Wolsztynie. Punkty uciekły w końcówce

Siódemka Miedź Huras II Legnica przegrała 26:28 z Wolsztyniakiem Wolsztynem w meczu 19. kolejki grupy 1 II ligi. Nasza młoda drużyna zawiesiła wiceliderowi tabeli poprzeczkę bardzo wysoko, a o jej porażce zadecydował brak doświadczenia w ostatnich minutach spotkania.

Przez 60 minut na wolsztyńskim parkiecie toczyła się zacięta walka, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce, którą lepiej rozegrali gospodarze. W 54 min. Siódemka wygrywała 25:24 i zanosiło się na to, że po raz drugi w tym sezonie ogra pretendenta do I ligi. Niestety, Wolsztyniak rzucił cztery bramki z rzędu i zapewnił sobie komplet punktów. W ostatniej minucie trafił jeszcze Wiktor Kochlewski ale było to już tylko przypudrowanie wyniku.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był Szymon Pacek, który rzucił 10 bramek. 19-letni rozgrywający ani razu nie pomylił się z 7 metrów – na gole zamienił wszystkie pięć karnych.

Następna ligowa kolejka dopiero po świętach. Za tydzień (9 kwietnia) rezerwy Siódemki Miedź Huras rozegrają jednak zaległy wyjazdowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska.

Wolsztyniak Wolsztyn – Siódemka Miedź Huras II Legnica 28:26 (15:13)

Wolsztyniak: Kaczorowski – Pietruszka 2, Frąckowsiak 8, Trybuś 1, Kaczmarek, Rogoziński 5 (CZ 60), Hruświcki 1, Piątkowski, Radny 8, Horowski 1, Szrama 2. Karne: 0/0. Kary: 6 min.

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Pacek 10 (5), Dec 1, Kosiorowski 2, Śliwiński, Zieliński 6, Szporko 5, Minuczyc, Matwiejków 1. Karne: 5/5, Kary: 0 min.

Przebieg meczu: 0:1 (5), 2:3 (10), 7:5 (15), 10:9 (20), 11:11 (25), 15:3 (30), 17:15 (35), 19:18 (40), 20:19 (45), 22:23 (50), 24:25 (55), 28:26 (60).