II liga. Rezerwy Siódemki Miedź Huras zgarnęły w Brzegu pełną pulę

Siódemka Miedź Huras II Legnica pokonała 27:26 Orlik Brzeg w meczu otwierającym 21. kolejkę grupy 1 II ligi. Nasza drużyna awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Przez większość czwartkowego spotkania w Brzegu na prowadzeniu byli miejscowi. Gdy na przerwę Orlik schodził z czterema bramkami na plusie, wydawało się, że mecz ma pod kontrolą. Ale w drugiej połowie obraz gry zmienił się. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zabrali się za odrabiania strat. Wyrównali w 42 min. (19:19) i od tego momentu na parkiecie toczyła się zacięta walka – bramka za bramkę.

W 58 min. Kacper Turyniewicz dał gospodarzom prowadzenie 26:25, ale ostatnie słowo, a w zasadzie dwa słowa należały do Siódemki. Bramkarza Orlika najpierw pokonał Łukasz Szporko, a potem Kacper Łukawski i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 27:26.

Rezerwy Siódemki awansowały na 5. miejsce w tabeli i mają duże szanse na zakończenie sezonu w czołówce. Następny mecz rozegrają w niedzielę 15 maja w hali przy Lotniczej o godz. 15.00 z Liderem Swarzędz. Na zakończenie rozgrywek II ligi, 22 maja podejmą w Legnicy Start Konin.

Orlik Brzeg – Siódemka Miedź Huras II Legnica 26:27 (15:11)

Orlik: Nowak, Kania – Młotkowski 3, Białożyt 1, Sendra, Szczurkowski, Ogorzelec 7, Wojcieszek 1, Stanoszek 2, Turyniewicz 4, Piech 6, Sobczyk, Adwent. Karne: 3/1. Kary: 10 min.

Siódemka: Mazur, Socha – Kochlewski 4, Pacek 7, Dec, Dziedzic 3, Krukiewicz 7. Ł. Szporko 2, Łukawski 3, Matwiejków 1. Karne: 3/2. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 4:3 (10), 7:5 (15), 10:7 (20), 12:10 (25), 15:11 (30), 15:13 (35), 19:17 (40), 20:20 (45), 21:21 (50), 24:24 (55), 26:27 (60).