Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Liga Centralna. W sobotę mecz z Warmią Olsztyn. Zagramy nie tylko o prestiż

Siódemka Miedź Huras Legnica zagra na drugim końcu Polski. W ramach 25. kolejki Ligi Centralnej nasza drużyna zmierzy się z Warmią Energa Olsztyn. Początek meczu o godz. 19.00. Transmisja Live na YouTube Radia Olsztyn.

Przed tygodniem Siódemka Miedź Huras straciła już szanse na utrzymanie się w Lidze Centralnej, ale wcale nie oznacza to, że wyprawa do Olsztyna będzie miała charakter turystyczno-krajoznawczy. Nasza drużyna w tym sezonie na wyjazdach ma ogromne problemy – poza Legnicą przegrała wszystkie 12 mecze. W Olsztynie stanie więc przed ostatnią szansą na przypudrowanie tego smutnego bilansu.

Wciąż walczymy o zajęcie przedostatniego, 13. miejsca w końcowej tabeli. Sportowo już spadliśmy, ale nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie kluby, w tym beniaminkowie, spełnią wymagania licencyjne uprawniające do gry w Lidze Centralnej w sezonie 2022/23. Dlatego gramy do końca, ambitnie. Jak spaść, to z twarzą – mówi trener i dyrektor klubu Zygmunt Woźniczka, który w sobotę poprowadzi nasz zespół razem z trenerem rezerw Piotrem Będzikowskim.

Duet ten zastąpi na ławce Tomasza Górecznego, który w weekend walczy z juniorami młodszymi w turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Zabrzu.

Warmia, podobnie jak Siódemka prawie przez cały sezon drżała o ligowy byt. Utrzymanie zapewniła sobie w poprzedniej kolejce, wygrywając w Przemyślu. Co ciekawe, była to pierwsza wyjazdowa wygrana olsztynian od listopada ub. roku. Warmia świetnie za to prezentowała się ostatnio we własnej hali. Zespół trenera Igora Stankiewicza w rundzie rewanżowej rozegrał w Biskupcu 5 meczów i wszystkie wygrał.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie w Legnicy, górą była Siódemka Miedź Huras, która wygrała 24:23.

25. kolejka Ligi Centralnej: Warmia Energa Olsztyn – Siódemka Miedź Huras Legnica, sobota (14 maja), godz. 19.00, hala w Biskupcu k. Olsztyna. Transmisja – TUTAJ.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)