Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Młodzicy Siódemki Huras Legnica w półfinale mistrzostw Polski !!!

Siódemka Huras Legnica wygrała 28:21 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w swoim trzecim meczu turnieju FINAL 8 mistrzostw Polski młodzików. Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki zajęła w swojej grupie i awansowała do najlepszej czwórki w kraju. W sobotę i niedzielę nasza drużyna powalczy o medale!

Wychodząc na parkiet podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki wszystko mieli w swoich rękach, nogach i przede wszystkim w głowach. Po porażce Kusego Kraków w pierwszym piątkowym meczu z MKS-em Poznań, stało się bowiem jasne, że zwycięstwo z Piotrkowianinem da naszej drużynie awans do półfinałów. No i zadanie wykonała. Od razu dodajmy, że w efektownym stylu!

Siódemka weszła w mecz z impetem. Od pierwszych minut na parkiecie szalał duet: Dawid Kiedrzyński – Kamil Skiba, których bramki zapewniły nam bezpieczną przewagę. Po 8 min. wygrywaliśmy 9:3, co pozwoliło na spokojną grę i pełną kontrolę nad spotkaniem. Podopieczni Zygmunta Woźniczki, pewni swojej wyższości, pilnowali wyniku nie dając rywalom nadziei na zniwelowanie strat. Ostatecznie bezstresowo wygrali 28:21 meldując się obok MKS-u Poznań w półfinale krajowego czempionatu. Odnotujmy jeszcze, że MVP spotkania został Kamil Skiba.

Mecz półfinałowy z udziałem Siódemki w sobotę o godz. 15.30. Rywalem będzie najlepsza drużyna grupy N – Vive Kielce. W drugim półfinale MKS Poznań zmierzy się z Padwą Zamość. Transmisja na YouTube na kanale Regionalnego Centrum Streamingowego – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:21 (17:11)

Siódemka: Zawierucha, Zemła, T. Taiwo – Kiedrzyński 9 (1) , Skiba 9 (1), Świechowski 4. A. Taiwo 3, Maciejewski 1, Stefaniak 1, Wilczyński 1, Wita, Witkowski, B. Bielewicz, K. Bielewicz, Mieleszczenko, Młyńczak. Karne: 2/2. Kary: 6 min.

MKS Poznań – Kusy Kraków 25:21 (14:9)

TABELA GRUPY M

1. MKS Poznań 6 83:74 [AWANS]

2. Siódemka Huras Legnica 6 77:71 [AWANS]

3. Kusy Kraków 6 72:72

4. Piotrkowianin Piotrków Tryb. 0 72:87

„MAŁA TABELA”

1. MKS 3 51:48 (+3)

2. Siódemka Huras 3 49:50 (-1)

3. Kusy 3 45:47 (-2)

TABELA GRUPY N

1. Vive Kielce 6 72:21 [AWANS]

2. Padwa Zamość 5 60:68 [AWANS]

3. Diament Ostrołęka 4 64:64

4. Czarni Olecko 3 81:74

FOT. Tadeusz Świechowski