Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Olimpia Piekary Śl. i Anilana Łódź w Lidze Centralnej. My zagramy w I lidze

W miniony weekend w Warszawie rozegrany został turniej barażowy o awans do Ligi Centralnej. Wystąpili w nim mistrzowie czterech grup I ligi.

Turniej wygrała Olimpia Medex Piekary Śląskie. Drugie miejsce zajęła GROT Anilana Łódź, trzecie Bór Joynext Oborniki Śląskie, a czwarte Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Awans do Ligi Centralnej zapewniły sobie Olimpia oraz Anilana. Wiadomo już, że kluby z Piekar Śląskich i Łodzi wypełnią wymagania licencyjne dot. występów w Lidze Centralnej.

To oznacza, że Siódemka Miedź Huras Legnica w sezonie 2022/2023 występować będzie na trzecim poziomie rozgrywkowym, czyli w I lidze. Celem, jaki zostanie postawiony drużynie będzie szybki powrót do Ligi Centralnej.
W naszym zespole dojdzie do kilku zmian kadrowych.

Nie zagra w nim już Kacper Bogudziński. 23-letni rozgrywający występował w naszym klubie przez osiem sezonów, sięgając po srebrne medale mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorów oraz złoty medal krajowego czempionatu juniorów w 2018 r. W kampanii 2021/22 był najlepszym strzelcem Siódemki Miedź Huras w Lidze Centralnej, zdobywając 123 bramki.

Kontrakt Bogudzińskiego z naszym klubem wygasł z końcem sezonu. Leworęczny rozgrywający karierę będzie kontynuować w Śląsku Wrocław, z którym podpisał już umowę. Kacper, dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia!

O kolejnych zmianach personalnych w naszej drużynie oraz przygotowaniach do nowego sezonu będziemy informować na bieżąco na www i Facebooku.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)