Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Pierwszoligowcy na urlopach. Przygotowania do sezonu od sierpnia

Po okresie roztrenowania zawodnicy Siódemki Miedź Huras Legnica rozpoczęli wakacyjną przerwę. Do zajęć wrócą w pierwszych dniach sierpnia. Sezon 2022/2023 rozpocznie się we wrześniu.

Okres przygotowawczy do sezonu potrwa 1,5 miesiąca. Na pierwszych zajęciach nasi pierwszoligowcy stawią się na początku sierpnia. – Do sezonu będziemy przygotowywać się w Legnicy. Planujemy trzy mecze kontrolne, terminy i przeciwników są w trakcie ustalania – informuje trener Tomasz Góreczny.

Wstępny plan zakłada, że w sierpniu nasza drużyna rozegra dwa sparingi. 3 września w hali przy Lotniczej zostanie rozegrany zostanie Memoriał Zdzisława Woźniaka, na którym Siódemka zagra dwa mecze. Tydzień później czekać ją będzie jeszcze jeden mecz kontrolny. Sezon 2022/23 ruszy prawdopodobnie 17 września – ZPRP nie ogłosił jeszcze terminarza rozgrywek.

Nasza drużyna po spadku z Ligi Centralnej rywalizować będzie w I lidze regionalnej. Celem, jaki postawiony zostanie przed nową kampanią będzie szybki powrót na zaplecze PGNiG Superligi.